Kapat

Gençler Facebook’u terk ediyor.

Sosyal ağlar üzerine yapılan bir araştırmaya göre 1980 ve 2000 arasında doğan insanlarda  artık eskisi gibi facebook sosyal ağını kullanmadığını gözlemlenmiş. Bunun nedeni olarak gençlerin  facebookta paylaşılanların  bir kısmından hoşlanmadıklarından, çoğunlukla “yaşlı insanların” ağı kullanıyor olmasıdan ve insanların kendi düşüncelerini değilde başkalarının düşüncelerini paylaşmasından rahatsız olduklarını göstermekte. Bu yüzden gençlerin   daha eğlenceli  olduğunu düşündükleri sosyal ağlar a yönlenmekte oldukları görüldü.

Çalışma www.MoneySavingHeroes.co.uk tarafından yapıldı ve genç Britanyalılara odaklandı. 22 ve 37 yaş arasındaki kadın ve erkeklerin sosyal ağları hakkında tercihler araştırıldı . Her gün hangi platformları kullandıklarını söylemeleri istendi.

Yapılan araştırmanın sonucuna göre katılımcıların % 97’si günlük olarak  Instagram’a girdikleri görülmüştür.   İkincilik ise Twitter’ın oldu  % 86 gibi fena sayılmıyacak bir puan almış bulunmakta. Asıl  şok ise  Facebook cevapların  % 39’da kalması.

Katılımcıların bu ağı neden günlük olarak kullanmadıkları ya da hesaplarını neden sildiklerine dair verdikleri cevaplar :

– Platformda ifade edilen görüşleri beğenmedim – 73%

– Platform yaşlı insanlar içindir – 68%

– Diğer sosyal ağlar daha çekici -% 61

– İnsanlar sahte haber gönderir – 58%

– Benimle ilgilenen insanları takip etmiyorum – 55%

Ağı düzenli olarak kullanmaya devam edenler, çoğunlukla aileleri ile iletişimde kalmak için yaptıklarını söyledi (% 79). Ankete katılanların sadece% 8’i kullandığını söylüyor, çünkü oradaki haberleri okuyorlar.

“Gençler Facebook’u terk ediyor.” üzerine 1 yorum

  1. Murat_Sencan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam