Kapat

Gökmavisi Günahlar – Laurell K. Hamilton / Kitap Özeti

Eylülün başlarıydı. Anita esas işi olan Animatörler A.Ş. deki yoğun iş temposundan şikayete ederken buldu kendini. Cadılar bayramı yaklaşıyordu ve bütün ölü diriticileri tutlmuştu.Önündeki müşterisine bakrı Leo Harlan. Randevu almasına sevinmesi gerek diye düşündü fakat müşterisi pek de mutlu görünmüyordu. Adamı analiz etmeye başladı herkes gibi sıradan biriydi.Fakat daha da dikkat ettiğinde sol göğüs cebinde cüzdan da ağır bir şey olduğunu fark etti. Bir silah diye düşündü. Temkinli davranmaya adamın hamlelerini tahmin etmeye başladı. Leo Harlan atalarından birini diriltmesini istiyordu. Fakat Anita nedense bu işe pek gönüllü değildi. Çünkü Leo’da onuu rahatsız edenBirşeyler vardı. Daha sonradan öğrendiği üzere Leo Harlan bir kiralık katildi. Kısa muhabbetlerinden sonra Anita adama söz vermeyerek düşünmek için zaman istedi ve Leo Harlan ofisinden çıktı.

Lindel Mezarlığı modern bir yerdi. Oraya bir başka müşterisinin isteği üzerine ölümü kesinleşmemiş bir cesedi diriltmek için çağırılmıştı.Sigorta şirketi ölümünün bir kaza değil de intahar olmasını ümit ediyordu. Milyon dolarlık bir işti yani.Etrafına göz gezdirdi. Üç grup bekliyordu onu ölünün ailesi sigorta şirketi polisler ve birde daha çok dikkatini çeken iki adam. Büyük ihtimalle korumalar diye düşündü. Zombi kaldırma aletleri gri bir çantadaydı ve onlarsız bir zombiyi kaldıramazdı. Her ne kadar son zamanlarda aletlerini
minimuma indirgese de üç şeye ihtiyacı vardı. Çelik, taze kan ve tuz. Taze kan olarak eskiden tazvuk keserdi fakat son zamanlarda kendini kesmeye başlamıştı. Elindeki ve kolundaki sargılar da bunun kanıtıydı. Artık işe koyulmanın vakti gelmişti. Etrafındaki seyircilerine baktı ve elie palasını alıp orta parmağını kesti. Kan ile bir çember oluşturması lazım dı çünkü önceki işlerinde bir zombinin delirip ertafa zarar vermesi gibi bir olay yaşamıştı. Bu nedenle zombisini kontrol etmesi gerekiyoru. Çemberi çizdi ve gerekli kelimeleri söyleyip zombisini uyandırdı. Kendi kanını kullandığı için zombi daha iyi hafızaya sahipti. gerekli sorular soruldu ve adamın kaza sonucu öldüğü ortaya çıktı.Zombisini mezera koydu ve aletlerini toplayıp arabasına yöneldi.Bir anda bir vampirin varlığını hissetti ve vampir tam önünde bitivererdi. Bütün polislerin silahları şimdi vampire dönmüştü. Anita telaşlanarak polislere müdahale etti çünkü vampir Asher di.

Ortalığı yatıştırdıktan sonra Asher’i de alıp arabasıyla yola koyuldular. Kesinlikle büyük hatta çok büyük bir sorunları vardı. Daha sonra Asher’den öğrendiği üzere Musette bir saat önce şehre ayak basmıştı. İşte bu kocaman bir sorun du. Musette Belle Morte’nin adına onun sözcüsü olarak bulunuyordu orada. Hemen gerekli hazırlıkları aldı. birkaç yer aradı ve Musette’nin erken gelişinin haberini duyurdu. Çünkü desteğe ihtiyacı vardı. Richard’ı,Nimir-Raj’ı Micah’ı,fareadamları ve diğer işbirlikçilerini.Arama işlemleri bittikten sonra da Jean-Claud’un yanına gitmek için hareket etti. Asher Musette’den bir sebepden çok korkuyordu ve bu da iyi birşey değildi. Damian ve Jason da onlara katıldıktan sonra hep birlikte Lanetliler Sirki’ne girdiler.

Jean-Claud’u her gördüğünde onu istiyordu fakat bu seferki onu sadece arzuluyordu. Belle Morte’den miras kalan ardeur yine iş başındaydı. Gözlerimi diip Jean-Claud’a baktım o da hissetmişti. Yeni kazandığı güçlerden faydalanarak ardeuru benden aldı ve birlikte Misafir odasına doğru yola kouylduk. Musette tam karşımdaydı incelemeye başladım sarı
saçlar solgun ten koyu renkli kaşlar ve kirpikler ve gözlerinin Jason’ınkilerden bir kaç ton daha mavi olduğunu fark ettim.Pomme de sang’ı evcil hayvan gibi ayaklarının dibindeydi Her iki kolumda bir adam olsa da bizi sandalyelerin arasından geçiren Jean Claud oldu.Musette Damian’ rahatsız etmekten zevk alıyordu ve ona eski efendisi hakkında sorular sormaya başladı.En sonunda sıra bana gelmişti Jean-Claud beni tanıtıı ve Musette insan olmamla dalga geçti.çekişmeler sona erdiğinde Musette Belle Morte’den bize gelen armağanları sundu. Portreye gözü takıldı ve Asher’in ve Jean Claud’un önceki hallerini karşısında buldu. İkisi de kusursuzdu. Eski anılar canlandı beyninde ikisinin önceki anıları…Musette Jean-Claud’un şehrin başvampiri olması hakkında Belle Morte’nin şikayetlerini anlatmaya başladı ve hediye olarak da Asher’i kendisine verilmesini istedi. Fakat Jean-Claud Asher’in ikinci adamı olduğunu onu kimse ile kolaylıkla paylaşamayacağını dile getirdi. Asıl sorun Anita’nın Jean-Claud’u ne bir erkekle bede bir kadınla paylaşmaması Ve Asher ile birliktelik kurmamasıydı.

Musette Asher’i alıp birkaç metre uzağa götürdü ve baacağından bir bıçak çıkarttı ve Asher’in karnına sapladı. Hemen silahıma sarıldım fakat Jean-Claud beni durdurdu ve bıcağın gümüş olmadığını söyledi.Asher acı içinde yüzünü buruşturdu ve bıçağın gümüş olmadığını ve ona zarar vermeyeceğini söyledi.Tam konuşması bitmişti ki Musette tekrardan bıcağı karnına sapladı artık dayanamayacaktım.Damian’a beni bırakmasını söyledim ve gözlerimiz Jean-Claud’la buluştu bana onu öldüremeyeceğimi söyledi. Evet biliyordum onu öldüremezdim fakat bu işin devam etmesine de izin veremezdim.Tam üçüncü kez bıçağı saplayacaktı ki Musette’nin elini tuttum ve bir omuz atarak onu geriye düşürdüm.İstediğim de buydu bende onun üzerine çıkarak onu yere mıhladım ve elindeki bıçağı alarak karnına sapladım. Kulağına eğilerek ” Gümüş değil. yaran iyileşecek” diye fısıldadım.Dışarıdan sesler geliyordu bütün şekildeğiştiriciler odaya doluşmaya başlamıştı.o ssırada bir karmaşadır başını alıp gitti. ve yavaşça Musette’ye döndüm gözlerinin bal rengine dönüşmesini izledm. Daha önce de Belle Morte’nin bu tarz oyunlarına maruz kalmmıştım fakat bu seferki çok yakınımdaydı. beni üzerinden attı ve Damian’ın göğsüne çarptım. Jean-Claud’la konuşmaya başladı.Birbirlerinden öğrendikleri dersler hakkında konuşmaya başladılar itaatsizlik hakkında yaapılan asiliklerin cezalandırılması ve uyumun sağlaanması hakkındaki dersler hakkında konuştular.Belle Morte Musette’ye zarar vermemeleri hakkındaki nutkunu çekti ve Asher’i istediğini söyledi Jean-Claud’da Asheer’i hiç bir şekilde ona vermeyeceğini dile getirdi. Belle Morte Jean-Claud’a olan aşkını anlattı fakat Jean-Claud bunun aşk değil saf bir şehvet olduğunu söyledi.Daha sonra Anita’ya döndü ve yüzüne dokunmaya çalıştı. Anita geri çekileerek eğer banaa dokunursan Musette’nin bir kalbi kalıp kalmayacağına bahse girelim mi dedi. Belle Morte Anita’yı tehtit etti ve Anita’da oralı olmadı. Tekrardan görüşeceğiz dedi ve Musette’nin bedenini terk etti.

Musette’nin insan hizmetkarı onu kaldırarak onlar için hazırlanmış odalara gittiler.Yaklaşık bir saat sonra Jean-Claud ile birlikte odalarında yalnız kaldılar. İkiside ardeurun uyanmasından korkuyorlardı. henüz buna hazır değillerdi.Musete’nin onlardan neler isteeyebileceği hakkında konuşmaya başladılaar.Aşıklar, gönüllü donörler,avlanma hakkı Temel ihtiyaçlar.Sonra çocuk vampirler hakkında konuşmaya başaldılar. Belle’nin konseyindeki biri pedofildi ve çocuk vampirler yapıyordu.Valantine’de bunlardan biriydi. Yüzyıllardır yaşayan bir çocuk vampir lanetli anlamına gelirdi ve Jean-Claud bundan bek hoşlanmazdı. Hatta Valantine’nin etrafında pek bulunmazdı. Musette Belle’nin işkencecisiydi ve işkence asistanı da Valantine idi ve Valantine Jean-Claud’a işkeence yamıştı. Çünkü belleden ayrıldıktan sonra Asher’i kurtarmak için tekrar geri dönmüştü ve Bellede onda intikam almak istemmişti.Sonra koruma altında kimlerin olduğunu düşündüler Damian Anita’nın vampir hizmetkarı Anita Jean-Claud’un hizmetkarı, Jean-Claud Başvampir,Jason onun Pomme de sanng’ı Natihaniel Anita’nın pomme de sang’ı Micah Nimir-Raj Richard Ulfiiric yeterincee kişiyi koruma aaltına almıştı fakat bir kişiyi değil.Ne yaparlarsa yapsınlar bir türlü Asher’i koruyamıyorlardı. Bir yanda da ardeeurun uzun süredir beslemediklerinin farkındaydılar ve gün doğmasına 3 saat vardı birşeyler yapmak gerekiyordu fakat Anita’nın içinde ardeur ile ilgili hiçbir duygu yoktu.Julianna Asher ve Jean-Claud arasındaki köprüydü ama Anita asla Juliana olaamazdı. Anita birden Asherin onlarla birlikte olsaydı ona zarar veremeyeceklerini söyledi ve Jean-Claud’da onayladı.Asher’i yataklarına anlaamaları gerektiğini onuu korumaları gerektiğini söyledi.Anita kelimeler sarfederken Jean-Claud çoktan Asher’i çağırmıştı yanllarına.

Asher neller olduğunu anlamaya çalışıyordu çünkü ikisinin verdiği karardan haberi yoktu. Anita doğrumu yoksa yanlış mı yaptığını kesitremiyordu. Kendi ahlak anlayışı yüzünden Asher’in zarar görmesine izin veremezdi.Asher’e kararlarını açıkladılar ffakat o kabul etmedi Anita ne yapacağını bilmez bir halde Asher’e yaklaştı ve arkadan sarıldı Adam kaskatı kesilmişti. Vücudu yumuşayana kadar sarılmaya devam etti ve ona kimsenin zarar veremeyeceğini söyledi.En sonunda karar bağlandı ve Asher’de kabul etti aynı yatağı paylaşacaklardı. Anita Asher’i sevdiğini söyledi ve Asheer ilk defa onu gerçektenn Öptü.

Zarif öpücük gerçekten bittikten sonra Anita Asher’i yatağa götürdü.Jeann-Claud ardeuru tuttuğunu Anitanın ne yapmak istediğini bir an önce yapması gerektiğini söyledi. Anita Asher’e ardeur ortaya çıkmadan onu çıplak görmek istediğini söyledi.Asher’in bileklrine vurdum ve hafifçe aaralamasını istedim.Bir süre oyalandıktan sonra Asher i daha az kıyafetle görmek istdiğine karar verdi ve ilk önce t-short sonra pantolon en sonda iç çamaşırı çıktı. İkisininde merak ettikleri konu hakkında artık bilgi sahibiydiler. Yaralar Tahmin ettikleri yere zarar vermemişti.Canlı kanlı pürüzsüz ve işlevi hala yerinde duruyordu.Jean-Claud daha fazla ardeuru durduramayacağını söyleyip Anita’ya işini bitirmesini söyledi.

Jean-Claud ölmelerine bir saatten az bir süree kala ardeuru serbest bıraktı.Ve üçününde üstüne ateş gibi düştü. birlikte ardeuru beslediler vee hepside o***** olurken Asher Anitayı ısırdı.herbiri titremeye ve keendilerine gelmeye çalışıyorlardı ne bir çıklık atabiliyorlar nede hareket edebiliyorlardı. ve o anda gündoğdu ve iki adam öldüler. Anita altında Jean-Claud üstünde Asher ile ortada kaldı hiçbirşey yapamıyordu. onlardan kurtulacak gücüde yoktu zaten.Asher normalden fazla içmişti kanından öldürmezdi ama yinede fazla içmiştti. Hiçbirşey yapamaıyordu yapabileceği tek şey çığlık atmaktı. O da çığlık attı.

Kapı açılıp içeri Jason girdi. Ve heemen bana yardım et dedi.Jason Asher’i üzerinden aldı ve beni de Jean-Claud’un üzerinden çekip kollarına aldı tam rahatlamış hissederken Jason onu odadan dışarı çıkarmaya çalışıyordu fakat Anita durup ikisini izlemek ve görüntülerini hafızasına kazımak isstiyordu. Jason Anita’yı duşa götürürken çıplak olduğunun farkında değildi.Kendisini çok iyi hissediyordu fakat hissetmemesi lazımdı.Jason Anita’nın küvete düşmemsi için onunla beraber küvete girmesi lazımdı ve soyunmaya başladı fakat Anitaa bundan son deerecerahatsız olmuştu.Birlikte küvete girip yattılar. Anita birşeylerin yolunda gitmediğini biliyordu fakat bunu düşünecek kadar kendini iyi hissetmiyordu ve küvette Jason’ın kucağında uykuya daldı.

Telefonun sesiyle uyanan Anita birden kendi yatağında olmadığını anladı. Telefona yanıt veren Jason’ın sesiydi.Hastalandığımı ve işe gidemeyecğimi söylüyordu.Daha sonra herşeyi hatırladı sadece hafızasıyla değil herşeyi ile. Bedi kıvrılmaya tırnakları yastığa çarşafa geçirdi. Jason bana uzandı ve kollarını tırmaladım. Asher’in önceki hayatıyla illgili bir anıyla karşı karşıyaydı.Az önce yaşadığı olay gece yaşadklarının tekrarıydı. Herşeyi eksiksiz hatırlamış ve vücudu tepki vermişti.Bir süre bunun hakkında konuştuktan sonra arayanın polis olduğunu öğrendim. Bir cinayet işlenmişti ve Anita’nın cinayeti incelemesi lazmdı. Tek başına harekett edemeyeceği için Jason’ı yanında götürmeye karar verdi.

Olay yerine yaklaştıkça etfaın kalabalığı karmaşası her şeyiyle bir olay mahaliydi. Arabadan indiler Jason Anita’nın düşmemesi için koluna girdi. Yürümeye başladılar. Her zamanki gibi bir kaç kişi onları durdurmayı başardı fakat bunun üstesinden gelip Zerbrowski’yi buldular.Odaya girdiğinde adamı duvara çivilenmiş bir şekilde buldular.her yerinden duvara çivilenmişti. Kulağının arkasında bir delik meevcuttu.Her yerde runik harfler mevcutuu. Üniversite de derslerde bir çoğuyla karşılaşmıştı. Bazılarınınn anlamını biliyordu ve hepsi bir arada kullanılmazdı. olaya ayinsel bir cinayet havası verilmişti.

İkinci cinayeette de benzer karmaşa vardı buna birde gazeteciler eklenmişti. Heryer muhabir kaynıyordu.Eve girdiklerinde et ve kan kokusuyla karşılaştılar.Dolp çok geçmeden yanlarında bitti ve Jason ve Anita’yı dışarı çıkaarmaya çalıştı.Çünkü etrafında bir şekildeğiştirici istemiyordu. Anita da çıkmamakta ısrar edince kolundan tuttuğu gibi olay yerine götürdü onu.Her yer kan içindeydi et parçaları da cabasıydı. Kadının sadece kaafası vardı diğer yerleri ise parçalanmış ve heryerdeydi. dolp cinayeti anitanın arkadaşlarından birinin yaptığınainanıyordu. Çünkü işaretler bir kurtadamın yaptığını gösteriyordu.Anita daha fazla dayanamadı ve kendini bıraktı odaya düştü ve odadan çıkmak için sürünmeye başladı sonrası karanlıktı.

Uyandığında Tammmy ile karşılaştı benzer şeyleri onunda yaşadığını fakat bunun sebebinin hamile olduğundan kaynaklandığını ve Anitanında hamile olduğunu düşündüğünü söyledi.Ona bunun doğru olmadığını söyledi fakat daha fazlasını anlatamazdı.Ve yine ayynı gün ikinci kez bayıldı Uyandğında ılık bir suda ve bedenine bir erkeğin temasıyla uyandı hemen Micah olduğunu anladı çünkü vücudunu tanıyordu.Musette’nin boş durmadığını ve bütün gün boyuncaa Jean-Claud’un enerjisini emmeye çalıştığını fark etti. Hemen sirki arayıp odalarının önüne haçlar koymalarını söyledi.Duşunu aldı ve uyumak için hazırlandı. Rüyasında Belle Morte ile bir ziyafetteydi. Belle Anita!nın kendisine ait olduğunu ve onu beslemek zorunda olduğunu söyledi ve Anita’yı yönlendirmeye kalkıştı. Büyük çabalardan sonra rüyasından uyandı fakat Belle ardeuru üzerine salmıştı.

Kapıdan Jason girdi ve Gücü hissettiğini söyledi. Ardeur durmuyordu ve Jason Anitaya Et kan seks hangisi dye sorduğunda Anita seks cevabını verdi ve beslenmesi gerektiğini söyledi. Böylece Jason Anitanın ardeurunu besledi ve Anita rahat bir nefes alabildi.Tabikide Anitayla dalga geçmeden de edemedi. Dahaa sonra duşa girdi ve tam çıkarken kapı çaldı.Gelen Jamildi.Richard’ı getirmişti çünkü bütün gün Belle onunlada uğraşmıştı. sürüyle beraber olması ve iyileşmesi gerekiyordu ve etraflarındaki en büyük küvet Anitadaydı.Bu durumdan nefret eden Anita Natihaniel’i alarak evden ayrılıp sirke yerleşmeye kkarar vedi ve aşağıya mutfağa indi.Zerbrowski’nin aradığını öğrendi.

Evden ayrılırken Jason Natihaniel ben ve Calep vardık. Arabaya bindiler otoyolda ilerlerrken Anita birden güllerin kokusunu aaldı.Belle Morte onu ziyarete gelmişti. Bir süre konuştuktan sonra Belle sinirlendi ve kan arzusunu üzerine saldı ilk önce Natihaniel ve sonrada Calep bundan payını aldı neyseki hiçbirine bir zarar gelmedi fakat Belle’nin istediği
Anita’nın onun insan hizmetkarı olmasıydı. Natihaniel Anitaya haçını verdi. Dahha sonra Jason takip edildiklerini fark etti.Bir süre aracı izlediler ve araç birden yok oldu. Paronoyak davrandıklarını düşündüler.Tamm o anda tekrardan güllerin kokusu sardı etrafı ve Anita’nın haçı parladı. Belle’nin artık ona dokunamayacağını düşünüyordu fakat arkasında bir karanlıkla karşı karşıya geldi Karanlık Anne,Tatlı Karanlık yani vampirlerin varoluşlarının sebebi. Yaratanları.Vampir haçı geçemediği için bir şekildeğiştiren formuna büründü.Araçtaki herkes az da olsa görüntüyü görebilliyor yaşanan olayları hissedebiliyorlardı.Boş bir karanlığın iççindeydi ve çok ürkütücüydü oradan çıkmak istiyordu ve bir türlü çıkamıyordu. sonunda Zarif Anne Tatlı Karanlık ve birsürütasviri olan vampir Anita’nın merak uyandıran bir varlık olduğunu belirtip aralarından ayrıldı.

Natihaniel arabayı sürmeyi devralmıştı çünkü Jason Form değiştirrmişti. olunay yaklaşıyordu.Birden Natihaniel Kendileerini takip eden ciplee karşılaştı ve Anitaya bundan bahsetti.Sonra arabada garip bir akım oldu ve Jason ve Anita Calep’e doğru döndüler ikiside bir açlıkla karşı karşıyaydılar, Richar’ın açlığı.Açlığı sekse dönüştürmesi lazımdı fakat Calep ile yemek ve seks arasında seçim yapsaydı yemeeği tercih ederdi. Bir an önce sirke varmaları gerekiyordu.

Sirke vardıklarında koşarak Jean-Claud’a gitti yeni uyanmıştı ve Anita ile seks yapamazdı çünkü beslenmemişti. Anita ilk önce onunla beslenmesini ve sonra seks yapmalarını önerdi.Fakat Jean-Claud buna razı gelmedi.Fakat Anita inatçıydı ve istediğini aldı. Beslenmeden gerçek o***** olmadan ardeurunu besledi.Anita ıslanan kıyafetlerini çıkarmak için Jean-Clauddan yardım istedi ve ondan beslenmesini teklif etti üstünü çıkarırken haç taşıdığını fark etti.Haçı Jean-Claud varken parlamazdı fakat odaya Asher girince öyle bir parladı ki iki vampir de ışıktan saklanmak zornda kaldılar. Çünkü Asher sevişmeleri sırasında Anitaa’nın zihnine girmiş onu vampir güçleriyle büyülemişti. Yatak odasına gittiler.Anita kıyafetlerini değiştirdi.Jean-Claaud havlulara sarıldı fakat Asher hala çıplaktı.Tartışmaya başladılar Asher artıık yanlartında kalamayacağını buna katlanamayacağını söylüyordu.Jean-Claud ise sessizdi Anita da Asher’in yaptığının yanlış olduğunu ve aralarındaki anlaşmayı bozduğu için nasıl davranması gerektiğini bilmediğini anlatıyordu. En sonunda Asher odadan ayrıldı ve Jean-Claud da Anitaya sirkden ayrılması gerektiğini söyledi.

Natihaniel Anitanın yanına geldiğinde bugun onları takip eden jipin sirkin kapısında olduğunu söyledi be Anita diğer korumalarla plan yapıp onları sıkıştırdı. Yakalanan iki kişi zorluk çıkarmadan ettkissiz hale getirdiler. Tam o anda polis sirenleri duyudldu ve hepsini polis merkezine götürdüler. Üç saat sonra hala masasına uğrammayan polis şefinin odasında neler olduğunu yada olacağını düşünüp duruyordu.polis memuru suçluların artık onun soruşturması olduğunu işe daha fazla bulaşmaması gerektiğini söyledi. Anita ise elinde eteğindde ne varsa ortaya koydu.Sonunda suçlulardan bir tanesinin uluslararası bir terörist olduğu ortaya çıktı.Resimlerine baktı ama nedense onları biryerlerden tanıdığına dair bir duygu oluştu içinde. Polisle orta yol bulup bir haber aalır almaz birbirleriyle haberleşmeleri gerektiğine karar verdiler.

Poliss merkezinden çıktığında Anita’nın teleefonu çaldı. Arayan Jean Claud’du. Jasonun tutuklandığını birşeyler yapıılması gerektiğini anlatıyordu. Hemen tutuklandığı merkeze gitti. Kapıda onu kimse durdurmadı çünkü çoğu kişi onu tanıyordu.hemen sorfu merkezine gittim Odada Jason Dolp Ve Zerbrowski vardı.Hemen içer daldı ve Dolp’un bitmek bilmez kiniyle karşı karşıya kaldı.Jason’ı bırakmıyordu ve cinayetten onu suçluyordu. Anita ise onun masum olduğunu cinayet geceleri onunla olduğunu dile getirmişti. Sonunda Dolp sinirlerine daha fazla hakim olamadı ve odayı alt üst etti. Zor da olsa Jason’ı kurtarmıştı. Fakat Dolp’un böyle davranmasının sebebi gelinin bir vampir oğlununda yakında bir vampir olmak istemesiydi.

Sonunda kendilerini arabaya attılar.Jason onca yorgunluğuna rağmen Anitaya takılmadan edemedi ve onu ciddi derecede utandırdı ve kızdırdı. Sirke geldiklerinde Bobby Le Anitayı kapıda karşıladı Asher ve Jean-Claud’un onu odalarında beklediğini ve bir özür borçlu olduklarından bahsettiklerini anlattı. Beklediği özür değildi ama yinede bir yerlerden başlamaları gerekiyordu. O gece Musette için bir yemek veriliyordu ve herşeyin mükemmel olması gerekiyordu. Bunun için Asher ve Jean-Claud kusursuz giyinmişlerdi ve Anita gözlerini onlardan alamıyordu.Kenddi kıyafeti giydi ve ne yazıkki hiç memnun olmadı.Herkes ya boyanmıştı yada daha güzel görünmek için süslenmişlerdi Micah’ı gördü o dayanılmaz gözlerini boyamışlar saçlarına fön çekilmiş ve dayanılmaz bir erkek haline gelmişti.Sadece o da değildi diğer herkesi Daha önce hiç bu şekilde görmemişti Anita.

Vakit kaybetmeden ziyafetin verileceği solana gittiler masa muhteşem hazırlanmıştı ve yere de minik örtüler serilmişti.Jean-Claud Anitayı sesi ile sakinleştirmeye çalışmış fakat Anita bunu istememişti. Hala Richard ve sürüsü de ortaya çıkmamıştı.Odadaki karanlık ona Karanlık Anneyi hatırlatıyordu. Valantine ile karşılaştı ve Anitaya daha önce onunda Karanlık Anneyi ziyarete gittiğini söyledi aralarında ufak bir sohbet açıldı ve uzamadan bitti.Damien odaya girdi ve Richardın geldiğini fakat berbere ihtiyacı oluğunuu söyledi çünkü saçlalrını kesmişti.

Korumalardan Merle odaya bir hışımla dalınca hepsi o yöne baktılar ve gecenin ilk sorunuyla karşı karşıya geldiler.Paolo Micah’ı taciz ediyordu.
Odaya vardığında bir çığlıkla karşı karşıyaa kaldılar Stephan çığlık atıyordu ve karşısındaki Valantine’idi. Diğer bir köşede Gregory vardı ve Bartolome ise onun karşısındaydı.Bartolome Gregor’in korkusundan besleniyordu fakat Valantine için aynı şey geeçerli değildi. İkizler çok korkuyordu çocuk vampirler ise zevkten dört köşeydiler.Musette herşeyden haberdardı fakat iki çocuğa da birşey sölememişti. Valantiina kendi yaşadıklarından kaynaklanan çocuk tacizcilerine bir öfkesi vardı ve ikizlerin başından böyle bir olay geçtiğini bilmiyordu. Ortalık iyice gerginleşmişti ve birilernin Musette’ye müdahale etmesi gerekiyordu fareadam korumalarını Mussette’nin yanına gönderdiler fakat birşeyler onlraı engelliyordu. Çünkü Musette’nin çağırdığı hayvan farelerdi.Daha sore Musette Karanlığın Annesinin hizmetkarlarında ikisini emrine çağırdı ve Anita nee yapması gerektiğine karar vermekte zorlandı. İki hizmetkarı da başlarından vurup etkisiz hale getirdi. O sırada Belle Morte Musette’nin bedeninde belirdi. Çıldırmış gibiydi ve Anitanın yaptıklarından dolayı intikam istiyordu.Ve Asher’e yöneldi onun özünü kurutup ölmeye mahkum bıraktı. Asher yavaş yavaş etleri erıidi ve sadece kemikleri ile birlikte kaldı. bunula birlikte ortalığa karmaşa hakim sürd fareadamlar vampir hizmmetkarlarla kavga etti silahlar patladı veortalık mahşer yerine döndü.

Anita Asher’i kurtarmak için Belle’ye seçenek sundu Ya Asher’i iyileşştirecekti Yada Musette olecekti. ve Belle kabul etmek zorunda kaaldı. Ona nefesini sunduğunda Anita fark eetti ki Asher’i yine kendine bağlamaya çalışıyordu. duruma müdahale etti ve Belleyi Asher’den uzaklaştırdı. Anita Asher’e dokunduğunda tekkrardan aynı o*****ı yaşadı ve Asher biraz
olsun iyileşmeye başladı.Onu kollarına sararak iyileştirmeye çalıştı. bir yandan Jean-Claud bir yandan Natihaniel ve Damian da ona yardım ettiler azda olsa Asher kendine geldi.Valantine Ve Bartlome sirkte kalıp ikizlere yaptıklarını telefi etmek istediler ve Belle de kalmalarına izin verdi ve yavaşça Musette’nin bedeninden sıyrıldı. daha ssonra Musette ve vaampirlerionlara ayrılmış odalarına götürülmek üzeri odadan çıkardılar.

Anita etrafında bir sürü bedenle karşılaştı ve aynı zamanda da telefon hala çalıyordu. Biri telefona baktı Cherry’nin sesini duydu ardından telefon Zene’e geçti ve sonrasında Natihanieldeydi. En sonunda telefon bana geldiğinde arayanın Zerbrowoki olduğunu anladım.Yeni bir cinayet işlenmti ve Anitayı olay yerine çağırıyorlardı.Ve Polis ona yanında herhangi bir şekildeğiştiren getirmemesi gerektiğini çünkü şehirdeki bütn benzer şekildeğiştirenlerin sorguya çağıralacağını söylüyordu.Vedalaşmadan teelefonu kapadılar.

Anita önceki olaydan manzaranın çok kötü olacağını tahmin ediyordu fakat şimdiki olay yeri hepsinden kötüydü heryerde kan ve et paarçaları vardı.Duş kısmı odanın diğer duvarları gibi kan kaaplıydı Küvetin içindeki su kırmızıydı ve ağzına kadar doluydu. Polis arkadaşı ona küvete elini sokup gerekli işlerine yarayan parçaları bulmasını istiyordu. Ve anita bunu yaptı. Dışarıya temiz hava almak için çıktığında Özel ajan Bradley ile karşılaştı. Ona cinayeti işleyenin fotograflarını gösterdi ve o sırada uluslararası teröristlerle uğraşan polis memuru aradı ve tutkluların kimliklerini teşhis ettiklerini söyledi. Daha önce zombi dirilltiği işindeki iki korumanın olduğunu anlattı.Bir şekilde tutklularla cinayetleri ileyen adamın ortak oldukları ortaya çıktı.

Van Anders hastalıklı bir adam ve şekildeğiştiriciydi. Özel ajan Bradley Van Anders’in tutuklanmasını Heinrick’in de salıverilmesini istiyordu. Uluslararası bir kiraalık katilin ne zaman nerede işe yarayacağı bilinmezdi. Polis memuru O’Brien Anitanıın davaya katılmaması için elinden geleni yapıyordu fakat artık dava onlarındı ve bunu O’Brien’in anlaması için arkadaşları ile polis merkezine gitmesi gerekiyordu.

Heinrick küçük masanın başında oturuyordu.Olay mahalinden çekilmiş bütün fotografları önüne sıraladı Anita adamın suratı yavaşça sararmaya başladı ve sonundaa konuşmaya karar verdş. Van Anders’i durdurmaya çalıştığını fakat artık kontrolünü kaybettiğini onu zaptedemediğini itiraf etti kaldığı yerin adresini verdi ve sorgulama böylece sona erdi.

Anita SWAT ekibine Van Anders’in adresini verdi ve bir süre sonra polis merkezinde bir hareketlilik oldu Van Anders iki SWAT çalışanını yaralamış ve kaçmıştı. Hemen olay yerine gittiler ve yeri incelemeye başladılar. SWAT ekibinden bir görevli olayları Anitaya anlattı hala şoktaydı Van Anders’in yarı insan formundayken kaçtığınıı söyledi. Fakat adam kapıdan değil pencereden kaçmıştı. Çatıya doğru örümcek adam gibi tırmanırken pençelerini kullanmıştı. Bir süre sonra Anita’nın elinde Van Anders’in infaz emiri vardı. Richarddan birkaç kurtadam istedi ikisi kurtadam formunda diğer ikisi de insan formunda kalarak Van Anders’i aramaya başladılar. Sonunda onu bir alışveriş merkezinde kafetarya bölümünde buldular.

Masasının yanında bir anne bebeğiyle diğer masada da bir grup öğrenci muhabbe ediyordu. Bu ddurumdayken olaya müdahale edemeyeceğinden öğrencillerin kalkması için bekledi.Sonunda çocuklar gitti fakat anne ve bebeği için elinden birşey gelmiyordu. Onlarında kalkmasınıı beklerse Van Anders kurtadamların kokusunu alıp kaçabilirdi. Yavaşça rozetini boynuna taktı silahının güvenliğini açtı ve Van Anders’in karşısında silahını doğrulttu. Van Anders dalga geçer gibi Bana haraket etme veya kıpırdama mı diyeceksin dedi? Anita ise hayır diyerek silahı ateşledi. Van Anders yyere düştü ve polisler ilk önce uyarır sonra ateş eder dedi. Anita ise Ben polis değilimm Va Anders Ben infazcıyım dedi ve Silahındaki bütün mermileri boşalttı.

O gece Özel ajan Bradley aradı ve biraz konuştular. Anita hala kadın ve çocukalrı olaydan uzaklaştıramadığı için mutsuzdu ama yapacak birşeyde yoktu.Telefonu kapattığında Natihaiel elinde kitabıyla içeri girdi.Charlotte’nin Sevgi Ağı. Ve Micah kitabı okumaya başladı.

Anita Dolp’un hala izinde olduğunu fakat eşi ve ailesiyle arasını düzeltmesi gerektiğini biliyordu. Richard kendine gelmişti fakat bir daha birlikte olmayacaklarını biliyordu.Artık kendisiyle birlikte olmaktansa mutlu olmasını hissediyordu.Asher ve Jean-Claud la bir anlaşmaya vardılar ikisi ile de çıkacaktı.İkizlerin babası hala şehirdeydi Valantina ve Bartolome onu öldürmek için Jean-Clauddan izin istedi ve oda verdi. Fakat ikizlerin terapistti bunu kendilerinin yapmasının daha iyi olacağını söyledi.Bazı akşamlar Karanlıkla savaşıyordu Haçını taktığı zamanlarda değil tabiki.Polisler Anitayı sivil uzmanlar listesine ekledi ihtiyaçları oldunda onu arayacaklardı.Larry Federal mareşal olmak için aldığı eğitimi taamlıyıp
geri döndü yakında nikahı olacak. Charlotte’nin Sevgi ağından sonra Natihaniel Defne Adasını okkumayı istiyordu…