Kapat

Google Chrome Donma Sorunu Çözümü

Google Chrome donma sorununa son verelim ve ilk çıktığı hızı ile kullanalım… Google chrome hayal kırıklığı olmaktan çıksın…

Google Chrome esasında hızı ile tanınır ama bazı durumlarda yavaşlama göstererek kullanıcıları hayal kırıklığına uğratabilir.Peki Google chrome yavaşladıysa neler yapmak gerekli veya diğer bir deyişle Google chrome hızlandırmak için hangi adımları kontrol etmeniz gerekecektir. Esasında daha önce bu stil şikayetlerin çok olmadığını biliyoruz.Son birkaç aydır Google Chrome kullanıcıları bir yavaşlama olduğunu ve eskisi gibi performans alamadıklarını zaten forumlarda yaymaya başlamışlardı.Dolayısı ile de akıllarda birçok soru işaretleri oluşmaya başladı.Bir kişinin başlattığı bu soruyu herkes birbirine sormaya başladı ve genel kanı olarak Google Chrome Yavaşladığına kanaat verildi.

Yapılan analizler sonrası genellikle Windows kullanıcıların bu sorun ile karşılaştığı ortaya çıkıyor. Esasında bu sorunun yanıtını kimse tam anlamıyla veremiyor.Bazıları çok fazla program yüklemek ve çok fazla yazılımın yüklenmesi ile bu sorunlar olağan derken, bazı kullanıcılar ise bununla alakası olmadığını dile getiriyorlar.

Google Chrome Donma Sorunu Çözümü

Peki yavaşlayan Google Chrome için nasıl hızlandırma yapabiliriz. Elbette bilgisayarınızdan fazlalıklarınızı siliniz ve rahatlamasını sağlayınız. Özellikle bellek geçmişini birkaç ayda bir temizlemeyi unutmayınız aksi halde zaten bir yavaşlama söz konusu olacağı bir gerçektir.Peki yaptığınız bir çok şeye rağmen halen bir yavaşlama ve bazen donma söz konusu ise o halde ifade edilecek en doğru şey Google Chrome programını kaldırınız ve tekrardan baştan yükleyiniz.İşiniz programı sadece silmek ile kalkmayacağını bilmelisiniz.Programlar kısmından da tamamen kaldırınız ve sonra bir daha yeniden yükle yaparak denemeye başlayınız.

Bu biçimde Google Chrome yenileme yaparak kullanım yapanların çoğu artık o donmaların ve yavaşlamaların gittiğini söylüyor. Esasında çözüm buysa zaten çok kolay bir şey olduğu ortada.Sizlerde bu gibi sorunlar yaşıyorsanız zaman zaman programı kaldırıp sonra bir daha yükleme yapabilirsiniz. Tabi bu aşamalarda indirdiğiniz yere de dikkat ediniz.Daha hızlandırmak isterken ,virüslü bir dosyaya indirip daha da fazla zarar verebilirsiniz.

Ağırlıklı olarak çok yoğun kullanıcıların yapmış olduğu bu sorunları bu çözüm ile sonlandırabilirsiniz. Oldukça kolay bir aşama olduğu içinde zaten yapılamayacak bir tarafı yok.Firmadan ise bunun sebepleri hakkında bir açıklama gelmiyor . Hatta bazı kullanıcılar böyle bir sorunun dahi olmadığını dile getirebiliyor. Sonuç olarak bu yavaşlamaları yaşayan binlerce kişi ise çare aramak için yine sosyal platformu kullanılıyor ve Google Chrome hızlandırmak için en doğru adımları atmış oluyorlar.En çok kullanılan web tarayıcı programı olarak tercih edilen bir sistemin elbette zaman zaman takılması ve donması normal karşılanabilir ama bu süreklilik halini alıyorsa sizlerde mutlaka bir program resetleme yaparak tekrardan kontrol ederek kullanım yapabilirsiniz. Keyifli ve bir o civarı da meşatkatli olan bu dünya içinde doğru kullanım ve kontrollü olmak çok daha keyifli bir sörf yapmanızı sağlıyor olacaktır.