Kapat

Göz Kalemi Nasıl Çekilmelidir?

Göz Kalemi Nasıl Çekilmelidir?

Göz makyajları özellikle önem gösterilmesi gereken makyajlardır. Göz makyajlarında birçok makyaj malzemesi kullanılmaktadır ancak en çok tercih edilen malzemeler göz kalemleridir. Göz kalemleri çeşitli renklerde mevcuttur. Ancak en çok tercih edilen göz kalemleri siyah renklerde olanlarıdır. Siyah göz kalemleri aynı zamanda far görevi de görebilmektedir. Elbette kahverengi göz kalemleri ve diğer renklerdeki göz kalemleri ile de göz farı etkisi yaratmak mümkündür. Ancak göz kaleminin far etkisi yaratabilmesi için kalem sürülen yerlerde renklerin mutlaka eşit bir şekilde dağılmış olması gerekmektedir. Bu işlemler fırça yardımı ile yapıldığı takdirde istenen sonuçlar elde edilebilecektir.

Göz Kalemi Seçimi

Göz kalemi çekerken dikkat edilmesi gereken şeyler arasında öncelikle göz kalemi seçimi vardır. Göz kaleminin su geçirmeyen ve akmayan bir kalem olması makyajın kalıcılığı açısından oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra göz kaleminin dağılmıyor oluşu sürekli makyaj tazeleme ihtiyacı da yaratmayacaktır. Bu şekilde kişiler bir gün boyunca etkili bir makyaja sahip olabilecektir. Göz kalemi seçimlerinin bilinen markalardan yapılması da göz sağlığı açısından yararlı olacaktır.

Göz kalemi çekerken dikkat edilmesi gereken şeyler arasında bulunan bir diğer madde ise göz şekline göre kalem kullanımıdır. Örneğin küçük gözlere sahip olan kadınların göz kalemini fazla kullanmamaları yararlı olacaktır. Bu durum gözlerin küçük görünmesini engelleyecektir. Eğer küçük gözlere sahip olan kadınlar göz kalemi kullanmak istiyorsa kalemi dumanlı bir şekilde gözlerine uygulayarak gözlerin olduğundan büyük görünmesini sağlayabilirler.

Büyük gözlü kadınlara her türlü makyaj yakışacağı için bu kadınlar göz kalemini diledikleri gibi kullanabilirler. Ancak elbette aşırıya kaçmak her zaman hoş bir görüntü yaratmayacaktır. Bu nedenle makyajın her zaman tadında bırakılması ve hafif tonlar ile makyaj yapılması daha doğal ve daha hoş duracaktır. Göz kalemi çekerken dikkat edilmesi gereken şeyler arasında bir de göz kalemini gözün iç tarafına sürmemek vardır. Bu durum hem gözlerin küçük görünmesine neden olacak hem de göz sağlığı açısından olumsuz sonuçlar doğurabilecektir. Her şeyden önce göz sağlığı asla ihmal edilmemelidir ve bilinmeyen markaların ürünleri kullanılmamalıdır.

“Göz Kalemi Nasıl Çekilmelidir?” üzerine 3 yorum

  1. Seba Huseynova says:
  2. Aktimur says:
  3. morixsoft says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam