Kapat

Göz Kalemi Seçimi Nasıl Yapılır?

Göz Kalemi Seçimi Nasıl Yapılır?
Göz makyajı doğru yapıldığı takdirde mükemmel bakışlara sahip olmak mümkündür. Önemli olan göz tipine göre bir göz makyajı yapmaktır. Bu durumda makyaj yapacak olan kişiler öncelikle gözlerinin şeklini iyice öğrenmeli ve göz makyajını nasıl yapması gerektiğine karar vermelidir. Göz kalemi göz makyajlarının olmazsa olmazıdır ve bu durumda da göz kalemi seçimleri büyük önem taşımaktadır. Ancak göz kaleminin kullanımı da gözün şekline göre değişecektir.

Öncelikle küçük gözlü kadınların kesinlikle göz kalemi kullanımını en az seviyede tutmaları gerekmektedir. Özellikle gözleri çekik olan kadınlar eğer göz kalemi kullanmak istiyorsa mutlaka su geçirmeyen ve akmayan göz kalemlerini satın almalıdır. Çekik gözlerde göz kapakları kıvrıldığı için kalemin akması oldukça muhtemeldir. Bu nedenle aslında gözün üstüne göz kalemi sürülmesi çekik gözlü kadınlar için doğru olmayacaktır.  Zaten bu göz tipine sahip olan kadınların gözlerini daha büyük göstermeleri için gölgeli makyaj yapmaları yani göz çizgilerini dışarı kaydırmaları gerekmektedir.

Göz çizgilerini dışarı kaydırmak için

Göz çizgilerini dışarı kaydırmak için gözün içine kesinlikle kalem sürülmemelidir. Alt kirpiklerin dışına sürülen göz kalemi ile gözlerin daha büyük görünmesi sağlanabilir. Bunun yanı sıra üst kirpiklerin dibinden sürülerek dışa doğru uzatılan çizgi sayesinde kirpik çizgisi uzar ve gözler de daha büyük bir görüntüye kavuşabilir. Elbette bu işlemleri için göz kalemi seçimleri hususunda kadınların oldukça titiz davranması gerekmektedir. Özellikle su geçirmeyen göz kalemlerinin tercih edilmesi makyajın kalıcı olması açısından önemlidir. Gelelim büyük gözlere sahip olan kadınlara. Aslında büyük gözlü kadınlara her türlü göz makyajı yakışacaktır. Bu nedenle sadece makyaj malzemelerinin seçimine dikkat etmek yeterlidir.
Renkli bir göz makyajı için de renkli göz kalemleri tercih edilebilir. Ancak bu kalemlerin seçimi dikkatli yapılmalıdır. Makyajda kullanılan renklerin uyumlu olması oldukça önemlidir. Bu nedenle renkli göz kalemleri kullanmak isteyen kişiler çok koyu bir makyaj yapmamalıdır. Örneğin simsiyah bir rimel kullanmak yerine şeffaf rimel kullanmak renkli göz makyajında daha hoş bir görüntü sağlayacaktır. Göz kalemi seçimleri hususunda dikkat edilecek bir diğer nokta ise kalemin kesinlikle ucuz bir marka olmamasıdır. Aksi takdirde gözlerde istenmeyen sorunlar ile karşılaşmak mümkün olabilir.

“Göz Kalemi Seçimi Nasıl Yapılır?” üzerine 1 yorum

  1. Tugba Şems says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam