Kapat

Günlük Makyajın Sırları

Günlük Makyajın Sırları
Tüm hanımlar için bakımlı olmak oldukça önemlidir. Herhangi bir günde de makyaj yapabilmek en doğal hakkınızdır. Fakat günlük makyaj biraz daha farklıdır. Burada önemli olan doğal güzelliğiniz ortaya çıkmasını sağlamaktır.
Öncelikle günlük makyaj uygulamasına başlamadan yüzünüze her zaman kullanmış olduğunuz nemlendiricinizi sürmeli ve yüzünüzün nemlendiriciyi emmesini beklemelisiniz.
Daha sonra kapatıcı kremi yüzünüze sürerek cildinizdeki ton farklılıklarını giderebilirsiniz. Bunun yanı sıra cildinizdeki kızarıklıkların ve yorgunluktan kaynaklı şişkinliklerin de üzerini kapatmış olursunuz. Kapatıcı kremi sürdükten sonra da bir süre cildinizin kremi emmesini beklemesiniz. Bu esnada dudak kreminizi sürerek dudaklarınızın daha canlı görünmesini de sağlayabilirsiniz. Kapatıcı krem sonrası ihtiyaç halinde fondöten de kullanabilirsiniz. Böylelikle tüm pürüzler ortadan kalkmış olacaktır.
Bunların ardından yüzünüzde ekstra olarak aydınlatmak istediğin bölgelere (gözaltı gibi) kapatıcı uyguladığınızda cildiniz daha canlı ve parlak görünecektir. Fondöten ve kapatıcı ürünleri uygularken fırça kullanmaz daha hoş bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır. Şimdilik günlük makyaj için yolu yarıladınız.

Ciltteki parlamalardan kurtulmak için

Ciltteki parlamalardan kurtulmak için ise pudra sürmeniz yeterli olacaktır. Burada mühim olan ise pudranın yüz renginizle uyumlu olmasıdır. Aksi durumlarda çok hoş bir görüntü ortaya çıkmayacağından pudra alırken mutlaka ten renginizi belirtmeniz gerekmektedir.
Tüm bu uygulamalardan sonra kusursuz bir görünüme sahipsiniz. Fakat biraz renklendirmeye ihtiyaç var.  Bunun için de yine yüzünüzle uyumlu olacak renkte allık kullanmalısınız. Bilhassa elmacık kemikleriniz üzerine uygulayacağınız allığı yüzünüzün hangi renklendirmek istediğiniz diğer bölgelerine de fırça yardımı ile allığınızı sürmelisiniz. İhtiyaç halinde kaşlarınızı da kaş kalemi ile daha dolgun hale getirebilirsiniz. Burada önemli olan da kaş kaleminizin kaşlarınızın renk tonu ile uygun olmasıdır.
Şu ana kadar yapmış olduğunuz uygulamalarla yüzünüzü kusursuz bir hale getirerek güzelliğinize güzellik katmış bulunuyorsunuz. Son işlem ise göz ve çevresine olacaktır. Eyeliner sürmek istiyorsanız bunu günlük kullanımlar için daha ince bir biçimde uygulamalısınız. Bilhassa göz aralığınız küçükse bu daha iyi olacaktır. Rimelinizi sürdükten sonra da gözünüz için olan makyaj uygulaması bitmiş olur.
Son olarak pudra tonlarında bir ruj ile günlük makyaj olayını sonlandırabilirsiniz. Ruj yerine parlak tonlarda lipstick de kullanabilirsiniz.

“Günlük Makyajın Sırları” üzerine 2 yorum

  1. Dilara Kaya says:
  2. Hilal Feyza Çimen says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam