Kapat

Hamilelikte Sigaranın Etkisi

Hamilelikte Sigaranın Etkisi

Sizlere burada sigaranın zararlarını tamamıyla anlatmak istesek, inanın işin içinden çıkamayız çünkü sigaranın o kadar zararı bulunuyor ki listenebilecek halde bile değil ama sizde hamileyseniz ve sigara kullanıyorsanız yazımızı mutlaka okuyun çünkü hamileler için sigaranın ne kadar zararlı birşey olduğunu sizler için açıklayacağız ve işte sizlere; ?Sigaranın hamileler üzerindeki etkisi? adlı yazımız..

haberresim33391jpgSigara sadece hamileleri değil aynı zamanda tüm insanlığı zehirliyor ve halen zehirlemeye de devam ediyor. Bugün bir çok insan sigarayı bırakmak için mücadele veriyor fakat bu mücadelenin sonunda insanlar sigarayı bırakmış değil daha da çok arttırmış olarak devam ediyorlar. Ülkemizde sigara bırakma hattını arayıp dalga geçenler dahi oluyorken sizin sigarayı bırakmanız sizce ne derece mümkün? Ama hamileyseniz bu iş değişir çünkü sizin içtiğiniz sigara sadece sizi değil aynı zamanda bebeğinizi de etkiler ve bu durum fazlasıyla bebeğinize büyük sağlık sorunları yaşatır. Karnınızdayken belki de bebeğinizde bir sorun gözükmeyebilir fakat bebeğiniz doğduktan sonra sorunlar birer birer kendini göstermeye başlayabilir hatta bu sorunlarla mücadele etmeniz zor bir hal bile alabilir. Sigarayı hamileyseniz mutlaka bırakmalısınız çünkü sigara sizin nefes almanızı zorlaştıracak aynı zamanda bebeğinize gerekli olan havayı temiz bir şekilde sağlamanız gerekiyorken zararlı olarak sağlıyo olacaksınız.

Sigarayı bırakmak istiyorsanız hastaneye gitmenize gerek yok yani semtinizde bulunan aile hekimlerine de gidebilirsiniz veya bu sigara bırakma işini beyninize yerleştirerek hemen bırakabilirsiniz, ondan hayatınız boyunca kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam