Kapat

Harika Avcı kimdir?

26 haziran 1965 yılında İzmir’de doğan Harika Avcı’nın asıl ismi Nermin Ocak’tır. Harika Avcı’nın annesinin adı Sabriye Ocak’tır. İlkokul mezunu olan Harika Avcı 11 yaşında bir tütün fabrikasında işçi olarak annesi ile birlikte çalışmaya başlar.

FİLM GİBİ BİR HAYAT HİKAYESİ

Harika Avcı’nın hayat hikayesi tıpkı filmlerdeki gibidir. Nermin Ocak (Harika Avcı) bir gün annesiyle birlikte Kemeraltı Çarşısı’nda alış veriştedir. İzmir’in ünlü reklam şirketlerinden birinin sahibi Ahmet Gül de tesadüfen oradan geçmektedir. Ahmet Bey, bu çok beğendiği genç kızın yolunu keser ve onun sekreteri olması için teklifte bulunur. Nermin (Harika Avcı) fabrika işçiliğinden sekreterliğe terfi etmiştir. Kısa bir zaman sonra “gazinocu Nuri bey” gazinosunun reklam işleri için bir gün reklam ajansına telefon eder. Telefona çıkan sekreter Nermin’e, “Senin sesin ne kadar güzelmiş. Ajansa gelince tanışmak isterim,” der. Nuri Bey de, tıpkı arkadaşı Ahmet Bey gibi Nermin’e iş teklif etmekte hiç tereddüt etmez. Birkaç gün sonra Nermin, gazinocu Nuri Bey’le tanıştırılır.
HARİKA AVCI İSMİ GÖNÜL YAZAR’DAN

Bir hafta sonra ismi gazinonun neon ışıklı tabelasındadır. Adını Gönül Yazar, burnunu ve göğüslerini doktor Onur Erol, kilosunu Muzaffer Kuşhan, imajını ünlü fotoğrafçı Erol Atar değiştirir. Nermin artık ‘harika’ bir ‘avcı’ olmuştur. Bir çok sevgilisi olmuştur. Harika Avcı şöhret olduktan sonra yaptığı röportajlardan birinde birlikte olduğu ilk sevgilisinin Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıfında okuyan İranlı bir genç olduğunu söyler. Şöhret olduktan sonraki ilk sevgilisi ise Türk Sanat Müziği’nin ünlü sesi Ahmet Özhan olmuştur. 5 Mart 1994 tarihli bir röportajında söyledikleriyle erkeklere bakışıyla ilgili hayli manidar sözler sarfeden Harika Avcı “Benim için boy pos önemli değil. Bana göre cüzdanı dolu olan erkek yakışıklıdır.” diyerek dikkatleri ve de tepkileri üzerinde toplamıştır. Onun için zengin erkek avcısı yakıştırmaları dahi yapılmıştır. Kuveytli trilyoner işadamı Bedii Cihanel, Harika Avcı‘nın basına yansıyan en zengin sevgililerinden ilki olarak kabul edilir. Aşk yaşadığı kişiler arasında Futbolcu Rıdvan Dilmen, Aydan Şener‘in eski eşi futbolcu Ayhan Akbin, Sezercik filmlerinden tanıdığımız Sezer İnanoğlu, fındık kralı Lokman Kondakçı, trilyoner işadamı Reha Süren, Nükhet Duru‘nun eski eşi işadamı Dikran Masis, müzisyen Onno Tunç, Fedon, işadamı Bedri Deren, Oyuncu Cem Özer, Cavit Çağlar‘ın oğlu Mustafa Çağlar gibi isimler de vardır. Harika Avcı, sevgilisi trilyoner işadamı Reha Süren tarafından Londra’ya lisan ve lady’lik okuluna gönderilir. Avcı bir ay İngiltere’ye diğer ay da Amerika ya da Fransa’ya giderek bir lady gibi yaşar. Bir yıl süren bu aşktan geriye lady Harika Avcı kalır. Denizli’nin sayılı zenginlerinden işadamı Kadir Aksu ile 8 yıl birlikte olur. Emirgan’daki köşk de bu cömert sevgilinin bir hediyesidir.
80’Lİ YILLARIN VAZGEÇİLMEZ SİNEMA YILDIZIYDI

Harika Avcı bir dönem 1980’li yılların Türk Sineması’na seksi yıldız olarak damgasını vurdu ve bir çok film çevirdi. Ayrıca şarkı söylediği yıllarda 16 albüm çıkardı ve prodüktörlüğünü, Neşe Karaböcek’in kardeşi Gülden Karaböcek’in kocası olan, 3 Kasım 2008’de vefat eden Atilla Alpsakarya yapmıştır. Harika Avcı, Kendisinden 20 yaş küçük menajeri ve bilgisayar yazılımcısı İbrahim Öztürk ile 14 Şubat 2009 da evlendi.

HARİKA AVCI’NIN FİLMLERİ:
1998 – Ölümün El Yazısı
1995 – Gizli Aşk
1989 – Gönül Garip Bir Kuştur
1989 – Öyle Bir Kadın Ki
1989 – Sevgiler Düşlerde Kaldı
1987 – Alışırım
1987 – Kalbimdeki Düşman
1987 – Temas
1987 – Yasemin
1986 – Sıcak Yatak
1986 – Sevgi Çıkmazı
1986 – Acı Dünya
1985 – Ateş Dağlı
1985 – Vahşi Aşk
1978 – İyi Aile Çocuğu

HARİKA AVCININ ALBÜMLERİ
Alışırım Alışırım & Sen Delimisin Mix Tape
Aşkımız Bir Uçurum Best Of
Canım Gibisin Deliyim – Single
Hayalimdeki -1991
İşte Yine Kolay Değil
Nazar Boncuğum Oyna
2005 Remixes
Sen Delimisin
Sende Sevgi Yok
Sürünüyorum
Sürünüyorum Remixes