Kapat

Hızlı ve Pratik Saç Uzatma Yolları

HIZLI SAÇ UZATMA YOLLARI

Güzellik bir bütündür. Güzel bir yüze, güzel bir cilde ve güzel saçlara sahip olmak bu bütünün en önemli parçalarından bir tanesi olmaktadır. Fakat ne yazık ki günlük yaşantımızda kullanmak zorunda olduğumuz bu saç düzleştiriciler yüzünden, hava kirliliği, stresli bir yaşam ve yetersiz beslenme gibi pek çok faktör saçlarımızın hassaslaşmasına ve kırılmasına sebep olabiliyor. Saçlarımızın bu olumsuz etkilerden korumak daha sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmak istiyorsanız. Sizlere saç uzatma konusunda birkaç öneride bulunabiliriz.

– Saçlarınızın daha çabuk uzamasını istiyorsanız 6-8 hafta da saç uçlarınızı kestirerek sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz. Böylece kırılmış ve yıpranmış saç uçlarınızdan da kurtulabilirsiniz.

– Saçlarınızın daha çabuk uzamasını istiyorsanız protein ağırlıklı gıdalar tüketimine dikkat ediniz. Sağlığınız ve saçlarınız için yumurta, süt ve süt ürünlerini eksik etmeyiniz. Saçlarınız için A, E, K ve D vitamini oldukça önemlidir. Bu vitaminler saç uzatma konusunda mükemmel sonuç verir.

– Saçlarınızı çok sıcak suyla değil ılık su ile yıkayarak saç diplerine parmaklarınız yardımı ile masaj yapınız. Böylelikle saç dipleriniz uyarılır ve saçlarınız canlanarak daha çabuk uzamasına neden olur.

– Gün içerisinde bol miktarda su tüketimine dikkat ediniz. Günde 8 bardak tüketilen su saçların daha çabuk uzamasına neden olur.

– Saçlarınıza yarayacak bitkisel yağlar ve saç maskeleri yardımı ile de saçlarınızın uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Örneğin; zeytinyağı, badem yağı, hint yağı, ısırgan otu yağı, Hindistan cevizi yağı ve ketem tohumu yağı gibi yağlarla maske yaparak saçlarınıza uygularsanız saç uzatma konusunda size yardımcı olacaktır.

– Saçlarınızın daha çabuk uzaması için saç diplerinin hava alması çok önemlidir. Saç diplerinizde biriken yağ, kepek ve kir gibi nedenlerin saçlarınızın uzamasına engel olduğunu unutmayınız.

– Ayrıca da saçlarınıza patates suyu, bal ve yumurta karışımı ile yapacağınız maske kökten uca saçlarınızı nemlendirecek, saçlarınızın daha çabuk uzamasına da yardımcı olacaktır.

Buna benzer Kişisel Bakım konularını sitemizden takip edebilirsiniz.

“Hızlı ve Pratik Saç Uzatma Yolları” üzerine 5 yorum

  1. mdoganalp says:
  2. BoogeymaN says:
  3. tsenturk35 says:
  4. KafandaKur says:
  5. marjinaltasarim says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam