Kapat

Huawei D8’in Özellikleri Belli Oldu

Huawei’nin amiral gemisi konseptini genişletme yönündeki adımlardan biri olan D8 projesi tekrardan su yüzüne çıktı. İşte konu ile ilgili detaylar.

Çin’in en önemli akıllı telefon üreticilerinden biri olan Huawei, 2015 yılındaki atılımlarıyla Samsung ve Apple’dan sonra en fazla pazar payına sahip olan 3. firma olmayı başarmıştı.

Bu pazar payını daha da arttırmak isteyen Huawei yetkilileri, işe amiral gemisi segmentini genişleterek başlamak için ilk adımları 2014’te atmışlardı.

-Huawei Mobil Pazarda 3. sıraya Yükseldi-

Huawei’nin D8 isimli yeni bir amiral gemisi modeli üzerinde çalıştığı söylentileri yayılmış fakat firmadan konu ile ilgili bir açıklama gelmemişti.

Huawei D8 Özellikleri Sızdırıldı

Uzun bir sürenin ardından Huawei D8 hakkındaki söylentiler tekrardan ortaya çıktı. Huawei’nin yetkili isimlerinden biri olan He Gang, yeni bir amiral gemisi modeli üzerinde çalıştıklarını doğruladı.

Gang’ın açıklamalarından kısa bir süre sonra Çin’de ortaya çıkan bir raporda Huawei D8 özellikleri de su yüzüne çıkmış oldu.

1440×2560 piksel çözünürlüğünde 5.5 inçlik bir ekranla gelmesi beklenen Huawei D8 gücünü ise Kirin 960 yonga setinden alacak. 4GB RAM ve 32GB dahili depolama alanına sahip olan Huawei D8’in kamera özellikleri ve batarya detayları ise henüz netleşmiş değil.

Huawei D8 Fiyatı

Huawei D8’in en dikkat çeken yönlerinden birisi de fiyatı. Sızdırılan raporlara göre Huawei D8 fiyatı 775 dolar dolaylarında olacak. Bu fiyatın, piyasadaki diğer amiral gemisi modellerine kıyasla bile hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Okurlara Soruyoruz: Huawei D8 özellikleri ve Huawei D8 fiyatı hakkındaki düşünceleriniz neler?