Kapat

Huawei, iki ekranlı yeni bir akıllı telefon için patent aldı.

Huawei zaten Mate X adında katlanabilir bir akıllı telefona sahipti. Ancak firmanın son patent talebine göre Mate X’in tasarım özelliklerinden tatmin olma niyetinde değil.

Elegeçirilen patent fotoğrafları, akıllı telefonun geleneksel bir tasarıma sahip olduğunu da gösteriyor. Ancak ana özelliği 2 ekrana sahip olmasıdır. Bu, Gizchina web sitesi tarafından bildirildi.

İsimsiz akıllı telefonun arka panelinde kare şeklinde bir yardımcı ekran bulunur. Büyük olasılıkla bu ekran, her zaman Açık Ekran modunda gelen aramaları, hava durumu tahmin bilgilerini, bildirimleri ve diğer bilgileri görüntülemek için tasarlanmıştır. Ek olarak, kullanıcı yardımcı ekranı selfie kamera olarak kullanabilir.

Akıllı telefonun arka kamera sensörlerinin boyutlarından, aralarında geniş yakınlaştırma özelliklerine sahip bir periskop kamera olacağı sonucuna varılabilir.

Akıllı telefon gövdesinin alt kısmında bir USB Type-C girişi ve 3,5 mm ses girişi bulunur. Açma / kapama ses kontrol düğmeleri, akıllı telefonun sağ tarafında bulunur. Ayrıca bu bölümde ek bir yardımcı düğme var. Büyük olasılıkla, bu düğme sesli yardımcıyı etkinleştirmek için tasarlanmıştır.

Bu akıllı telefonun teknik özellikleri ve olası satış tarihi hakkında bilgi bulunmamaktadır.

“Huawei, iki ekranlı yeni bir akıllı telefon için patent aldı.” üzerine 1 yorum

  1. hakan dündar says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam