Kapat

İbrahim Bodur Kimdir.

Kale Grubu’nun Kurucusu ve Onursal Başkanı olan İbrahim Bodur 88 yaşında hayata gözlerini yumdu. Ünlü iş adamı Dr.İbrahim Bodur taprağa verildi.

FATİH’de İbrahim Bodur için Tören Düzenlendi

(24.05.2016)’da İbrahim Bodur için Fatih Camii’de cenaze namazı kılındıktan sonra, Bodur’un cenazesi Çanakkale Çan’a gönderilerek. Bodur, Çanakkale’deki aile mezarlığına defnedildi.

İbrahim Bodur Kimdir ?

1928 Yılında dünyaya gözlerini açan İbrahim Bodur, ilkokul eğitimini Yenice İlkokulu’nda tamamladıktan sonra ortaokul eğitimini ise Balıkesir’de tamamladı. Bodur, daha sonra İstanbul’a Robert Koleji’nde okumak için geldi. İbrahim Bodur, Robert Koleji’nde eğitim gördüğü süre boyunca ekonomi ve edebiyat alanlarında eğitim alarak her ikisini de beraber tamamladı. Ardından İbrahim Bodur, Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek orada da İş İhtisası’nın tamamladıktan sonra 1951 yılında Türkiye’ye geri döndü.

1951 Yılının sonlarına doğru İbrahim Bodur, babası ve kayınpederinin de ortaklıkları sonucunda ilk 3200 iğlik 80 numara penye fabrikası olan Bodur-Eğinlioğlu Edirnekapı Pamuk İpliği Fabrikası’nı kurdu ve yıl 1956’ya kadar bu fabrikayı yönetti.

1957 Yılında Çanakkale’nin Çan ilçesinde kurduğu Çanakkale Seramik fabrikaları ise bugün halen daha dünyanın sayılı seramik fabrikaları arasında yerini korumaktadır.

“İbrahim Bodur Kimdir.” üzerine 2 yorum

  1. AhmetMisbah says:
  2. Numan Kurtulmus says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam