Kapat

İnce Ve Güzel Bacaklar İçin Yapılması Gerekenler

Bacak İnceltme için öncelikle çok sabırlı olmanız gerekmektedir . Çünkü bacak kasları bir çok kez kullanılan kaslar olduğu için incelmesi süre alacaktır.

İlk olarak işe yağ-kas ölçümü yaptırarak başlayabilirsiniz. Eğer fazla kilonuz varsa sağlıklı bir diyet ile fazla kilolarınızdan kurtulmalısınız. Tuz,un ve şeker üçlüsünden mutlaka mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Eğer fazla kilonuz yoksa bir diyet yapmanıza tabiki gerek yok fakat yediğiniz besinlerin karbonhidrat ve besin değerlerine dikkat etmelisiniz.

İnce Ve Güzel Bacaklar İçin Yapılması Gerekenler

Bacaklarınızda yağ miktarı fazlaysa bunu normal kardiyo ile vücuttaki genel yağı yakarak bacaklarınızı inceltebilirsiniz. Kardiyo hareketleri belli başlı hareketlerdir. Kondisyon bisikleti,uzay bisikleti ya da tempolu yürüyüş benzeri . Eğer bacaklarınızın kaslanmasını istiyorsanız koşuyu seçim edebilirsiniz fakat koşu kas yapımına yardımcı olduğu için bacaklarınız incelmeyecek aksine kalınlaşacaktır.

Bacaklarınızda yağ miktarı az , kas kitlesi fazla ise ve bu nedenle kalın bir görünüme sahipse, işiniz biraz daha kolay değil olacaktır. Bunun için kondisyon bisikletinde ayarları manuele getirerek en hafif ayarda ya da ‘1’de maximum 40 dakika ve de maksimum hızda yapılan bisiklet çevirme antrenmanı yapabilirsiniz. Yağ yakımı bünyeden bünyeye değişmekle beraber 20 ya da 25 dakikadan itibaren başlayacaktır.

İstediğiniz bacaklara sahip olmak için yapmanız gerekli olan birkaç antrenman önerisi…

Pilates
Son zamanların gözdesi olan pilates bacakları inceltmek için oldukça etkili bir spor biçimidir. Gündelik hayatınıza mutlaka dahil etmenizi tavsiye ederiz.

Yürüyüş ve Bisiklet
Bahsettiğimiz benzeri yürüyüş yapmak ve bisiklete binmek en etkili bacak inceltme egzersizlerindendir.

Step up Egzersizi
Step yapmak bacakları inceltmek için diğer bir etkili yoldur . Basamak çıkar benzeri hareketlerle ilk gün için 10 kez yaparak başlayabilirsiniz. Bu hareketler bacaklarınıza esneklik katar ve incelmesine yardımcı olur .

Baldırları inceltmek için
Üst bacaklarınızı şekillendirmek için bacaklarınızı omuz hizasına kadar açtıktan daha sonra ellerinizi de kalçalarınıza koyun. Bacaklarınızı yere değdirmeyecek kadar kırın. Bu biçimde bu hareketi 10 kez yapabilirsiniz.

Hareketleri yaparken kalça kaslarınızı sıkın. Bacaklarınızı birleştirin ve kırmadan ellerinizi ayak parmaklarınıza değdirin. Bu hareketlerde üst bacaklarınıza şekil verecektir.

Eğer bacak inceltme ile ilgili kararlıysanız, ilk spora başladığınızda biri karbonhidrat diğeri protein olan besinler tüketmeye itina göstermelisiniz. Süre geçtikçe vücudunuzdaki proteini artırırken karbonhidrat seviyesini azaltmış olacaksınız.

Ve gün içinde mutlaka bol su içmeye itina gösterin

“İnce Ve Güzel Bacaklar İçin Yapılması Gerekenler” üzerine 5 yorum

  1. Aziz says:
  2. ali says:
  3. Ferdi says:
  4. infazure says:
  5. dizifilmdunyasi says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam