Kapat

İngiliz Karbonatı ile Zayıflama Kullanıcı Yorumları

İngiliz karbonatı ile zayıflama, çok çeşitli kilo verme yöntemleri arasında bulunmaktadır. Egzersiz, diyet ya da belli ilaçların kullanılması veya çayların içilmesi de bu yöntemlerin arasındadır. Karbonat esas olarak hamur kabartma işinde kullanılır. Bazı çay ocaklarında da çaya renk vermek amacıyla gıda mevzuatı açısından kabul edilmeyen bir yöntemle kullanılır. İngiliz karbonatı da aslında bilinen karbonattan başka bir şey değildir. Eczanelerde, solvey karbonatı, garra karbonat ya da cep sodası isimleriyle de satışa sunulmaktadır.

İngiliz Karbonatı ile Zayıflamanın vucuda etkileri

Karbonat esas olarak  vücutta biriken fazla asidi atma amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca mide rahatsızlıklarına da iyi geldiği bilinmektedir. Bazı hekimler, ingiliz karbonatı ile zayıflama tezinin doğru olduğunu ileri sürmektedir. Bunlardan en meşhurunun Ender Saraç olduğu anlaşılmaktadır. O halde fazla asidi atma ve mide hazımsızlıklarını giderme dışındaki üçüncü işlevin zayıflatma olduğunu söylemek gerekir. Karbonatla uygulanan bu zayıflama işleminin adı İngiliz karbonatı ile zayıflamadır. Su alkali hale geldiği için, karbonhidrat ve et ağırlıklı beslenenler için vücutta biriken asidi yok etmek için ideal. Vücutta biriken asitler esas olarak yağ yakılmasını engellemekte. Alkali diyetin amacı bu nedenle bu asitlerin ortadan kaldırılması ile yağ yakımının kolaylaştırılması.

İngiliz Karbonatı ile Zayıflama kullanımı

Kullanım açısından pek çok formül bulunmaktadır. Bunlardan en basiti, 1,5 litrelik bir kap veya şişeye 1 tatlı kaşığı karbonat eklemek ve eriyinceye kadar karıştırmaktır. Bu karışım günde üç litre tüketilmelidir.

Öğünlerden yarım saat kadar önce tüketiminin faydalı olduğu bildirilmektedir. Öğünlerden bir saat kadar sonrasında da yine aynı karışım içilmelidir. Yemek sırasında ise su içilmemelidir.

İngiliz Karbonatı ile Zayıflama kullanıcı yorumları

Kullanıcılara ait internet sitelerinde oldukça fazla İngiliz karbonatı kullanıcı yorumları var. Kullanıcılar, tarif sitelerindeki kadar fiyatın hesaplı olmadığını ancak yine de zayıflama uygulamaları içinde tercih edilebilir bir maliyetinin olduğunu ifade etmekteler.

Kolay bir yöntem olması nedeniyle de tercih edilmektedir. Birçok sitede, yalnız uygulamaya başlayacağını belirtenlerin yorumları yer almakta, bu nedenle uygulayıcı yorumları anlaşılamamaktadır.

Uzun süreli ve sabırla uygulanması gereken bir kullanım. Alkali diyeti uygulayanların zayıflama konusunda kararlı olması lazım. Sonuçları görmek için bir ayın dahi yeterli olduğunu söyleyenler bulunmaktadır.

Mide yanmaları için anında etki eden karbonatın, iştahı artırdığı bu nedenle bu yöntemle zayıflamanın da mümkün olmadığı ileri sürülmektedir.

Bilimselliğinin ispatlandığı konusunda şüpheler bulunmakta ve kap yetersizliği olan hastalar için önerilmemektedir.

İki hafta kullanan bir uygulamacının, vücudundan asitlerin temizlendiğini, etkisini hemen hissettiğini, ilk zamanlar ishal olduğunu belirttiği görülmektedir.

Hamurlar için kullanılan karbonatın içerisinde pek çok farklı katkı maddesi bulunduğu bu nedenle mutlaka eczaneden alınması gerektiği belirtilmektedir.

Bir kullanıcının yorumunda, 1 ay boyunca kullandığını ve 8 kilo verdiğini, sosyal yaşantısının değiştiğini ve mutluluğunun arttığını ifade ettiği anlaşılmaktadır. Bu kullanıcı zayıflama haplarının da bırakılmasını önermektedir.

Yukarıda her ne kadar zamana yayılması gerektiği ifade edilmiş ise de kullanıcı yorumları incelendiğinde bunun hızlı zayıflama yöntemlerinden biri olduğu ve uzmanların bilimsel olmaması nedeniyle zararlı olabileceği yönünde uyarılarda bulunduğunu belirtmekte.

Bir başka kullanıcının, İngiliz karbonatı ile zayıflama yöntemi konusunda okuyucuları tansiyon konusunda uyarmakta. Buna göre, kendisinin bir günlük 1,5 litrelik uygulamayı yerine getirdiğinde, birden tansiyonunun çıktığı, ilaç almasa ağır sonuçlar doğabileceğini belirttiği görülmekte.

Buna benzer Sağlık konularını sitemizden takipedebilirsiniz.

 

“İngiliz Karbonatı ile Zayıflama Kullanıcı Yorumları” üzerine 1 yorum

  1. Keyubu says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam