Kapat

İyi bir Facebook profili nasıl hazırlanır ?

Facebook, hayatımızda artık o kadar önemli bir yer edinmiş durumda ki, kişilerin profillerinin yeterlilikleri, profillerinin tasarımı ve uyumu, paylaşımlarının kalitesi, o kişiler için bir sosyal statü belirtisi durumuna gelmiş durumda. Özellikle insanlar her saniyelerini Facebook’ta geçirmeye başladıkça, kişilerin profillerinin güzel ve uyumlu görünmesi de bir zorunluluk haline gelmiş durumda.

Bu durumdan dolayı, insanlar profillerini tam olarak mükemmeleştirmek için çok büyük çabalar sarfediyorlar. Peki nasıl iyi bir facebook profiline sahip olunur ?

1. Sahte bilgiler girmeyin

İyi bir Facebook profiline sahip olmanız için, öncelikle yanlış bilgi vermekten kaçınmanız gereklidir. Eğer yalnızca Türkçe dilini biliyorsanız, İspanyolca, İtalyanca, İngilizce gibi dilleri bildiğiniz diller bölümüne eklemekten kaçının. Tüm bilgilerinizi doğru şekilde girin. Bu size bir şey kaybettirmeyecektir.

2. Paylaşımlarınıza gereksiz yorumlar eklemeyin

Bir gönderi paylaştığınızda, “süper”, “müthişşşş” gibi gereksiz eklemeler yapmayın.

3. Size ait olmayan fotoğraflara etiketlenmeyin / etiketlemeyin.

Profilinizde başka birinin fotoğrafına etiketlenmeyin veya size ait bir fotoğrafa yorum ve beğeni almak için başkalarını etiketlemeyin. Aynı şekilde kendinizi sayfalardaki çiçek veya şiirli fotoğraflara etiketlemeyin.

4. Çok fazla paylaşımda bulunmayın

Profilinizde çok fazla gönderi paylaşmanız, arkadaşlarınızın anasayfasını kirletecek ve rahatsızlık yaratacaktır. Bu durumdan kaçının. Saatte en fazla 3 paylaşımda bulunun.

5. Profilinizi tamamlayın

Biyografinizi, hobilerinizi, kitaplarınızı yazın. Kapak fotoğrafı eklemeyi de sakın unutmayın.

Bu önerilerin yanısıra, gereksiz sayfaları beğenmeniz veya olması gerekenden daha katı gizlilik ayarı yapmanız profilinizin kötü görünmesine sebep olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam