Kapat

Kadınların Makyaj Yapma Tutkusu

Kadınların Makyaj Yapma Tutkusu
Kadınlar asırlardır daha güzel görünmek için birçok yola başvurmaktadır. Bu güzel görünme yollarından bir tanesi de makyajdır. Makyaj sayesinde kadınların yüzlerindeki kusurları kolayca kapatabilir ve daha hoş bir görüntüye sahip olabilir. Kadınların makyaj yapmasının nedeni güzel görünmektir. Birçok kadın yüzünün birçok noktasını beğenmediği için makyaj ile bu noktaları daha güzel hale getirmektedir. Elbette bazı kadınlar ne yazık ki makyaj işini oldukça abartmaktadır. Aşırıya kaçan makyajlar güzellikten ziyade kadınlara komik bir görüntü vermektedir. Zaten erkeklerin yaklaşık yüzde %55’i makyaj yapan kadınlardan hoşlanmamaktadır. Elbette kadınlar yüzlerindeki kusurları kapatmak için makyaja başvurabilir ancak makyajın hafif olması her zaman kadınlar için büyük bir avantaj olacaktır.

Makyaj sayesinde yüzde bulunan kusurlar kapatılabilirken aynı zamanda yüzün şekli de değiştirilebilir. Günümüzde birçok kadın yüzünün şeklinden memnun değildir ve makyaj ile yüzüne değişik bir hava katmaktadır. Özellikle yuvarlak yüzlü kadınları yüz hatlarını keskin bir şekilde ortaya çıkarmak ve yüzlerini olduğundan daha uzun ve ince göstermek için bazı makyaj teknikleri uygulamaktadır. Yuvarlak yüzlü kadınların makyaj yapmasının nedeni bu ve bunun gibi şeylerdir.

Birçok kadının makyaj hususunda en çok dikkat ettiği nokta göz makyajıdır.

Göz makyajı sayesinde bakışlar daha keskin, daha çekici ve daha zarif bir hale gelebilmektedir. Özellikle küçük gözlere sahip olan kadınlar gözlerinin daha büyük görünmesi için göz makyajlarında birçok tekniğe başvurmaktadır ve bu teknikler de oldukça işe yaramaktadır. Böylece gözler daha belirgin ve bakışlar daha çarpıcı hale gelmektedir.
Her kadının makyaj yapmasının nedeni elbette farklıdır. Kimisi yalnızca aynaya baktığında kendini güzel görmek isterken kimisi çevresindekilere ve özellikle de erkeklere güzel görünmek için makyaj yapmaktadır. Her şekilde kadınlar makyaj tutkunudur. Kadınların aklında tutması gereken tek şey ise makyajın her zaman olabildiğince doğal bir şekilde yapılması gerektiğidir. Aşırı makyaj nedeni ile sahip olunan sahte bir yüz ile kimseyi etkilemek mümkün olmayacaktır. Özellikle erkekler her zaman doğal güzelliğe sahip olan kadınları daha çok beğenmektedir. Bu durumda erkekleri etkilemek için yapılan ağır makyajların da herhangi bir önemi yoktur.

“Kadınların Makyaj Yapma Tutkusu” üzerine 1 yorum

  1. mertkorkut says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam