Kapat

Kahve Falı Nedir Kahve Falı Nasıl Bakılır?

Kahve Falı Nedir Kahve Falı Nasıl Bakılır?

Bayan bayana oturup Türk kahvesi içiyorsanız kahveler bittikten sonra fal bakmamak olmaz. Bu yüzdende kahveler yudumlanırken insanlar her zaman falında neler olacağınızı düşünür. Kahve falına bakılabilmek için kahve mutlaka bir taraftan içilmelidir. Aksi takdirde kahvede nasıl bir şekil oluşacağı kestirilemez ve kahve falında karışıklıklar olabilir. Kahve bitirildikten sonra falını baktıracak kişi kahve içtiği fincanı ters çevirir ve yaklaşık 1 – 2 dakika kadar beklenir. 1 – 2 dakika kadar beklendikten sonra fincan kahve falına bakacak kişiye uzatılır.

 

Kahve falına bakacak kişi öncelikle fincanın üstüne dokunarak sıcak mı soğuk mu? Diye kontrol eder. Eğer ki sıcak ise biraz daha beklenir fakat soğuk ise fala başlanabilir. İşte bu dakikadan sonra kahve falının nasıl bakıldığını dair tüm bilgileri öğrenmemiz ve fal bakmadan önce neler yapılması hakkında bilgiler edinmemiz gerekir. Kahve falı bakabilmek için öncelikle bir süre bekletmiş olduğumuz fincanı güzelce ve sarsmadan soldan sağa doğru döndürerek yavaşça fincanın içindeki tenzenin akışmasını sağlarız.  Fincandan biraz akan tenzenin tamamının akmasını sağlamak için birazcıkta sallayabiliriz. Ardından fincanı açtığımız anda falı yorumlamaya hazır oluruz.

 

Kahve Falı Nedir Kahve Falı Nasıl Bakılır? adlı makalemize hız kesmeden devam ediyoruz.

Fincanı açtığınız anda kurumuş olan telvenin rengine bakınız. Telvenin rengi koyu ise dilediğiniz istekler gerçekleşmeyecek demektir. Eğer ki çok açık ve ya çok koyu bir şekilde değil de orta bir koyuluğu var ise bu da sizin dileklerinizin 3 vakte kadar gerçekleşeceğini müjdeler. Fal bakan kişinin öncelikle fal baktığı sırada hayal gücünü kullanması çok önemlidir. Hem yorumlamadan hem de kahve falında bazı hayal ürünlerine ekleyerek falı yürütmelidir. Mesela kahve fincanı içersinde 4 adet hayali çizgi yapmalıdır. Çizginin sol tarafında kalan tenzenlerin kötü sonuçlar doğuracağına sağındakilerin ise  iyi sonuçlar doğuracağı hakkında yorumlar yapmalıdır. Kahve falında dikkat çok önemlidir. Çünkü tenzenlerin kuruması ve küçükte olsa bazı yerlerde şekkiler oluşturmuş olduğunu fark etmeliyiz. Aksi takdirde falı eksik ve ya yanlış bir şekilde yorumlarız. Bu yüzden en küçük noktaya kadar çok dikkatli bir şekilde inceleme yapmalıyız. Falı yorumlamaya başlarken kahvenin içildiği yerden yorumlamaya başlayınız. Kahvenin içildiği yerden başladığınız an içersinde karşınıza mutlaka size anlamlar çağrıştıran şekiller ile karşılaşacaksınız. Fakat gördüğünüz şekilleri hemen yorumlamayınız. Çünkü farklı 2 şekiller falın anlamını değiştirebilir. Karşınıza çıkacak şekillerin yorumlarını her zaman bilmelisiniz. Eğer ki karşınıza bir hayvan modeli çıkıyorsa hangi hayvan olduğunu anlamalı ve o hayvanın özelliklerine göre yorum yapılmalıdır.

Örneğin

bir kuş görüyorsanız bunun size 3 vakte kadar haber getireceğini bilmelisiniz. At görüyorsanız bununda asaletli biri ile karşılaşacağını bilmelisiniz. Eğer ki bir çiçek görüyorsanız bunlarda size evliliği ve mutluluğu çağrıştırmalıdır. Şekillerin tamamını ölçüp biçtikten ve anlamlarını karşılaştırarak bir sonuca vardıktan sonra karşınızdaki kişiye falı hakkında yorum yapmaya başlayabilirsiniz. Karşınızdaki kişiye falını anlattıktan sonra o fincan ile yeni bir kahve içip tekrardan kahve falına bakılması kesinlikle geçerli olamaz. Eğer ki böyle yapılır ise geçen yapılan fal bozulmuş olur. Aynı zamanda fala bakıldıktan sonra fincanı kesinlikle kapatmayınız. Çünkü fincan kapatılır ise falınız gene bozulmuş olur. Bu yüzden fincan yıkanana kadar mutlaka açık bir şekilde bırakılmalıdır. Eğer ki kişi yeniden bir fal bakılmasını istiyor ise o zaman yeni bakılan faldan en azından bir 3 – 4 saat geçmesi beklenmelidir. Çünkü bu süre sayesinde yeni olayları öğrenebilir ve daha detaylı bir bilgiye sahip olabilir. Kahve Falı Nedir Kahve Falı Nasıl Bakılır? adlı makale için aşağıdaki yorum alanını kullanarak soru veya sorunlarınızı lütfen bize iletin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam