Kapat

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır? Öneriler.

Makyajın Kalıcı Olması İçin Ne Yapılır 

Akşama doğru yüzünüzden makyajınızın silinip gittiğini mi görüyorsunuz? Makyajınızın daha kalıcı olmasını ve geç saatlere kadar dayanabilen bir kalıcı makyaj mı istiyorsunuz? Bunun için size önerebileceğimiz adımları uygulayarak bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Cildinizi makyaja hazırlamak hem yaptığınız makyajın mükemmel görünmesini sağlayacak hem de cildinizin kurumasını, pul pul görünmesini engelleyecektir.

Kalıcı  makyaj  için

İlk olarak makyajınıza başlamadan yaklaşık beş dakika önce makyajınızın baz görevini yapacak olan favori nemlendiricinizi sürmeyi unutmayın.  Bu hem cildinizin daha gergin ve genç görünmesini sağlayacak hem de makyajınızın uzun ömürlü olmasına yardımcı olacaktır.

İkinci önerimiz göz için kullanacağınız rimel ve göz kalemi tercihinizin su geçirmeyen ve gün içinde akmayan ürünlerden yana olması.  Kaleminizi sürdükten sonra ise kalem renginize uygun bir far ve smudge prof bir far bazı kullanmanız da göz makyajınızın saatlerce dayanmasını sağlayacaktır.

Üçüncü önerimiz fondöten öncesi kullanabileceğiniz baz olan primer.  Primer; makyaj öncesi sürdüğünüz bölgedeki ürünlerin tutuculuğunu ve kalıcığını artıracaktır.

Kalıcı makyaj için  dördüncü önerimiz dudaklarınız için bir lip stain ruj.  Bu ruj kalın bir göz kalemi şeklinde olup dudaklarınızı mat bir pudra ile astarladıktan sonra dudak çevresine ve içine uygulayabileceğiniz oldukça kalıcı olan bir ruj çeşidi.  Dudak makyajınızın kalıcılığından sonra ise sıra fondöteninizin kalıcılığı için beşinci önerimizde.  Fondöten sonrası ten renginizde veya bir ton açık kullanabileceğiniz transparan pudra fondöteninizi sabitlemek adına çok etkili bir işlem olacaktır.

Son olarak yağlı ciltler için önerebileceğimiz yağ emici mendilleri makyajdan 3-4 sonra yüzünüze bastırmadan hafif hareketlerle kullanabilirsiniz.  Bu işlem hem makyajınızın bozulmasını önleyecek hem de sizi makyajın verdiği rahatsızlık hissinden kurtaracaktır.

Buna benzer Kişisel Bakım konularını sitemizden takip edebilirsiniz.

“Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır? Öneriler.” üzerine 5 yorum

  1. apollo1453 says:
  2. Macronline says:
  3. enessafak says:
  4. Hira says:
  5. aslantr says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam