Kapat

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı Makyaj Nedir Kozmetik bir dövme olan kalıcı makyaj, bakımına ve güzelliğine özen gösteren bayanların başvurduğu bir yöntemdir. Kalıcı makyajla ince olan kaşlar daha dolgun hale getiririlebilir, şekil bozukluğu olan kaşlara kişinin isteği doğrultusunda şekil verilebilir. İnce olan dudaklar da kalıcı makyajla daha dolgun ve güzel hale getirilebilir, dudakta herhangi bir yara izi varsa bunlar kapatılabilir ve dudak hatları düzeltilebilir. Gözlere eyeliner uygulanarak daha etkili bakışlar elde edilmesi sağlanabilir.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj; mikro steril iğnelerin, kalıcı renk karışımına batırılıp istenilen bölgeye enjekte edilmesiyle uygulanmaktadır. Kalıcı makyaj yaptırmak isteyenler bu uygulamanın çok acı verip vermediğini merak edebilirler. İşlemin uygulanması esnasında hafif bir batma hissi oluşur ve hissedilen acı da kişilerin duyarlılığına göre değişiklik gösterebilir. Ortalama 2 ila 3 saat arasında tamamlanabilen kalıcı makyaj işinin ehli kişiler tarafından hijyen kurallarına uyularak yapıldığında güvenilir bir uygulamadır. Uygulama için cilde zararı olmayan doğal boyalar kullanılmaktadır.

 Kalıcı Makyajın Avantajları

 Kalıcı makyaj yaptıran kişiler ayna karşısında saatlerce uğraşma derdinden kurtulurlar, sürekli makyaj tazelemek veya akan makyaj yüzünden sıkıntı yaşamak durumunda kalmazlar. Kalıcı makyaj yüze tam olarak oturduktan sonra normal makyaja oranla daha doğal görünür. Uygulamanın ilk bir haftası renkler daha koyu görünür, daha sonraki günlerde asıl şeklini alır. Kalıcı makyaj tüm bunların yanı sıra paradan ve vakitten de tasarruf sağlar.

Kalıcı Makyaj Nedir?

 

Kalıcı Makyaj Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmelidir?

 Kalıcı makyaj yaptıranlar, makyajın yapıldığı bölgeleri güneş ışınlarından korumaya özen göstermelidir. Bunun için güneş gözlüğü kullanmak, dudaklara koruyucu sürmek gibi önlemler alınabilir. Güneş ışınları gibi solaryuma girmek, sigara ve uyuşturucu madde kullanımı da kalıcı makyaja zarar verebilir.

Kalıcı makyaj, sadece bayanları güzelleştirmekle kalmaz, kemoterapi gördüğü için kaşları ve kirpikleri dökülen bayanlarında bu sorunlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bu uygulamayı yaptırmak isteyenler iyice araştırma yapıp bu konuda uzman olan güzellik merkezleri ve klinikleri tercih etmelilerdir.