Kapat

Kalorileri ve Aldığınız Yağı Azaltmak İçin 5 Öneri

Kalorileri ve aldığınız yağı azaltmak için 5 öneri

Kalori miktarını ve aldığınız yağı azaltmak istiyorsanızEğer beslenmenizdeki kalori miktarını ve aldığınız yağı azaltmak istiyorsanız yağabileceğiniz en iyi şeylerden biriKalorileri ve aldığınız yağı azaltmak için 5 öneri

Yapışmayan tavalar. En iyi zayıflama ipuçlarından bir tanesi yapışmayan tavalar kullanmaktır. Yemeklerde kullanılan yağın büyük bir bölümü pişirilecek yemeğin tavanın, tencerenin dibine yapışmasını engellemek için kullanılır. Tavanı yapışmayan tavalar kullanırsanız bütün yemeğiniz pişirirken çok az bir miktar zeytin yağı ilave etmeniz yeterli olacaktır.

 

Mutfak tartısı. Mutfak tartısı kullanmak pişireceğiniz yemeklere koyacağınız malzemelerin miktarını ölçmek ve yemekleri tam tariflerine uygun biçimde yapabilmeniz açısından çok kullanışlıdır. Pişirme sırasında yemeğin tarifindeki yağı tam olarak ölçme şansına sahip olabilirsiniz bu da sizin kilo almanızı önler.

Çok büyük kaplar kullanmayın. En etkili ipuçlarından bir tanesi porsiyon kontrolüdür. Evde pişirdiğiniz zaman genellikle bir kaç öğün yemek için yemek pişirirsiniz. Acıktığınız zaman önünüzde kocaman bir tencere içinde yemeği gördüğünüz zaman porsiyonu tam olarak ayarlayamazsınız ve fazla yemek yiyebilirsiniz. Bu sebeple daha küçük kaplar içinde ve daha az miktarlarda pişirmeye özen gösterin.

Elma sosu. Evde kendi kurabiyelerinizi, kendi atıştırmalıklarınızı pişirmek onları marketten almaktan daha sağlıklı olabilir. Markette satılan birçok atıştırmalık trans-yağlar içermektedir ki bu yağlar kalp krizine ve kilo almaya yol açmaktadır. Evde kendi pişireceğiniz kurabiyelerde ,atıştırmalıklarda da bir ton yağ olabilir. Daha sağlıklı atıştırmalıklar pişirebilmek için tereyağı kullanmak yerine elma sosu kullanmayı deneyin.

Tavuk suyu. Birçok tarifte kullanabileceğiniz tavuk suyu yağ,krema ve tereyağı yerine kullanabileceğiniz harika bir alternatiftir. Tavuk suyu yemeğin tavaya yapışmasını engeller ve yemeğin nemi içinde tutmasını sağlar. Yemeğinize yağ yerine tavuk suyu eklemek lezzet açısından da akıllıca bir seçimdir.

Evde yemek pişirmek uğraştırıcı gelebilir ancak verdiğimiz bu ufak tüyolara uyduğunuz zaman daha hızlı kilo verebildiğinizi farkedeceksiniz ve evde yemek pişirmekten keyif almaya başlayacaksınız. Evde kendiniz pişirerek hem zamandan hem de paradan tasarruf edebileceksiniz.

Sponsor Reklam