Kapat

Kaş Ekimi Hakkında Bilgi

Kaş bir kadının yüz hatlarını ve duruşunu en çok belirleyen bölgedir. Kaşları doğuştan seyrek olanlar ya da bir nedenle çıkmayanlar sürekli kaşlarını boyamakla ve dövme gibi farklı yöntemler ile uğraşmaktadırlar. Kendileri evde boyadıklarında düzgün şekil veremediklerinde silip yapılması mümkündür. Fakat dövme yapıldığı zaman beğenilmese bile artık yapacak fazla bir şey yoktur ve tekrar dövmeyi sildirmek ile uğraşmak zorunda kalırlar. Fakat kaş ekimi sayesinde kaşlarına doğalmış gibi istedikleri şekilleri verebilirler.

Kaş ekimi

Düşünülenin aksine çok acı verene ve zor bir işlem değildir. Kaş ektirmek isteyenlerin en çok merak ettikleri soru bu ekilen kaş köklerinin nereden alındığıdır. Genelde koltukaltı, kol ve ensedeki kökler kaş ile daha uyumludur. Fakat mükemmel bir sonuç elde etmek için genellikle ensedeki kökler tercih edilmektedir. İnce aletler ile alınan kıl kökleri cilde hiçbir zarar vermeden fue yöntemi ile istenilen alana ekilir. Kökler çıkarıldıktan sonra hemen ekim işlemi yapılmalıdır. Bu nedenle ekim yapılacak yerler özenle daha önceden belirlenirler. Eğer kaşın çok az bir kısmına yapılacaksa işlem yarım saat içerisinde bitebilir. Kalınlık arttıkça işlem süreside artacaktır.

Kaş ekimi yaptırmadan evvel kişilerin en büyük sorunlarından biri de yaptırdığımdan belli olur mu, insanlar hemen anlar mı sorularını düşünmeleri oluyor. Hayır, kaş ekim işleminiz yapıldıktan bir ay sonra hiç kimse kaşlarınızı sonradan ektirdiğinizi anlamaz ve doğal kaş görüntüsü elde edebilirsiniz. Gittiğinizde doktorlar kaşlarınıza kalıcı olamayan boyalar ile şekil verirler. Sizin de yorumlarınız ve istekleriniz doğrultusunda çizim tamamlanarak ekim işlemine başlanır. Kaş ekiminden hemen bir ay sonra ekilen kaşlar dökülür ve iki ay içerinde tekrar doğal bir görünüm ile çıkmaya başlarlar. Sizde çıkan kaşlarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Ücreti yapılan yerin kalitesi ve kaşın kalınlığı ile doğru orantılı olarak artar. Kaş ekimi sonrasında gözlerde şişme ve ufak tefek morluklar oluşması normaldir. Zamanla bunlarda geçecektir.

Kaş ekimi her ne kadar çok zor bir işlem olmasa da eğer kaşlarınızda ciddi bir eksiklik yok ise ve kendiniz halledebiliyorsanız doğal kalması her zaman sizin yararınıza olacaktır. Fakat doğal kaşlarım ile hiç barışık değilim, kendimi güzel hissetmiyorum diye düşünüyorsanız biraz emek harcayarak bu işlemi yaptırabilirsiniz. Bu işlemi yaptırmak kadar yaptırılan yer de önemlidir. Maddi açıdan biraz daha uygun olsun diye gideceğiniz yer sizlere ömür boyu kalıcı hasarlar bırakabilir. Bu nedenle kaş ekimi yaptıracağınız yerin kalitesini ve müşteri memnuniyetlerini önceden araştırarak işin ehli bir yer tercih etmelisiniz. Böyle yerlerde yaptıracağınız kaşlar doğal görünümü ve hijyenik işlemleri ile sizlere bir ömür sıkıntısız bir şekilde kullanma fırsatı verir. Artık siz de diğer insanlar gibi gür kaşlara sahip olabilir ve yüz hatlarınıza uygun biçimde istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Buna benzer Kişisel Bakım konularını sitemizden takip edebilirsiniz.

“Kaş Ekimi Hakkında Bilgi” üzerine 2 yorum

  1. Simay says:
  2. yazarokur says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam