Kapat

Kaş kontürü İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Kaş kontürü nasıl yapılır sorusu kaşları az ya da şekli bozuk olan hemen hemen herkesin merak ettiği bir sorudur. Kaşlarınız doğuştan seyrek olabilir ya da bir kaza sonucu şeklinde bozumla, bazı yerlerinde çıkmama gibi sorunlar meydana gelmiş olabilir. Bu kaşları sürekli kaş kalemi ile boyamanız gerekir. Bütün makyajlarınızda kaş kalemi ile boyamak size külfetli gelebilir ya da makyaj konusunda kendinizi eksik hissediyor ve güzel yapamadığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Kaş kontürü tam olarak bu noktada devreye giriyor.

Kaş kontürü kalıcı bir makyajdır.

Kalıcı makyaj olması kadınların her zaman işlerine gelir. Zaten kontürü istemelerindeki en büyük neden kaş kalemi ile sürekli şekil vermekten kurtulmaktır. Kaş kntürünü yaptıracağınız yer sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Çünkü işlem sırasında kanamalar yaşanabilir. Bu nedenle yaptıracağınız yer, mikrop kapmayacağınızdan emin olduğunuz bir yer olmalı. Çünkü kaş göze oldukça yakındır ve kimse gözlerine bir zarar gelsin istemez. Ayrıca yaptırdığınız kontür kaşlarınızda en az 2 yıl kalacağı için, güzel yapabileceğinden emin olduğunuz bir yer tercih etmelisiniz. Çünkü daha güzel kaşlara sahip olayım derken daha kötüsü de başınıza gelebilir.

Kontür işlemi yapılmaya başlanmadan evvel

Kontür işlemi yapılmaya başlanmadan evvel kaş bölgesine tropikal anestezi uygulanır. Böylece kaşlarınıza yapılan işlem sırasında hiçbir ağrı sızı hissetmezsiniz. Daha sonra kaş çevresi kalemle çizilerek istenilen şekiller verilir. Sizin beğendiğiniz şekil verilene kadar çizilmeye devam eder. Sizin beğendiğiniz ve yüzünüze en çok yakışan kaş şekli bulunduktan sonra kontür uygulaması yapılmaya başlanır. Uygulama uyuşturma süresi dahil toplamda neredeyse 2 saate yakın sürüyor. Uygulama bittiğinde kaşlarınız çok koyu renkli duruyor olabilir. Bu sizi kesinlikle korkutmasın. Zamanla açılacaktır. Kaş zamanla açılır mı diyenleriniz oluyordur.

Nasıl saçlarınızı yıkadığınızda zamanla açılıyorsa kaşlarınızda aynen öyle zamanla açılacak. Uygulama bittikten sonra iki gün boyunca kaşlarınıza su değdirmiyorsunuz. Vazelin sürerek iki günün geçmesini bekliyorsunuz. Uyuşukluğu geçince acı olur mu diye merak edenleriniz kesinlikle vardır. Acı olmasa da biraz sızlama olur ama bu kesinlikle gözünüzü korkutmasın.  İki gün geçtikten sonra kaşlarınızı yıkamanızla boya biraz akacak ve rengi biraz daha açılacaktır. Yüzünüzü yıkadıktan sonra kaşlarınız ufak ufak kabuklar bağlayabilir. Büyük yara kabukları gibi düşünmenize gerek yok. Soyulurmuş gibi ufak kabuklar düşünebilirsiniz.

Bir kadının yüz hatlarını belirginleştiren ve yüz şeklini en çok belli eden kaştır. Bu nedenle kaşınızın şekli oldukça önemlidir. Kontür işlemi sayesinde artık sizde kusursuz görünümde kaşlara sahip olabilirsiniz.

Buna benzer Kişisel Bakım konularını sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam