Kapat

Kedi Gözü Makyajı İle Anlamlı Bakışlar

Kedi Gözü Makyajı ile Anlamlı Bakışlar
Bazen ufak bir renklendirme ile ifadenizi değiştirebilir, yüzünüze farklı anlamlar katabilirsiniz. Bu makyaj yapmakla mümkündür. Aynı uygulamaları bir süre yaptıktan sonra ise siz de bu işin piri olacaksınız.
Yüz ifadesini değiştirmek, gözlerinize daha canlı, havalı, farklı anlamlar yüklemek isterseniz en ideal makyaj yöntemi kedi gözü makyajıdır.
Makyaja başlamadan önce yüzünüzü nemlendirmeli ve kapatıcınızı sürmelisiniz. Ayrı ayrı bu iki kremin de cildiniz tarafından emilmesi gerçekleştikten sonra ufak tüyolara geçebiliriz.
Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra gözünüzün çevresine aydınlatmak için gözaltı kreminizi sürmelisiniz.
Gözlerinize kedi gözü makyajı yapmak için gerekli olan uygulamalardan biri de siyah kalemin oldukça düzgün bir şekilde çekilmesidir. Mevcut siyah kaleminizle gözünüzün alt kısmına, kirpiklerden itibaren ve üst kısmına düzgün şekilde kalem çekmelisiniz.

Kedi Gözü Makyajında Önemli Noktalar

Kedi gözü makyajı için bu uygulama oldukça önemlidir. Bu sayede daha çekik bir göz yapısı oluşturabilirsiniz. Gözünüzün üst kısmını boyarken göz kapağının hemen altına bu uygulamayı dikkatli bir biçimde yapmalısınız. Böylece daha havalı bakışlara sahip olabilirsiniz.
Sıra geldi eyelinerin sürülmesine. Bu işlem oldukça önemlidir. Çünkü bakışlara çekici bir özellik kazandırmak bu işlemle gerçekleştirilir. Eyelineri dikkatli bir şekilde göz kapağınızın hemen üstüne sürmelisiniz. Burada mühim olan eyelineri kuyruklu bir biçimde sürmektir. Sürerken ince olması için iki katı çaba sarf etmelisiniz. Kalın olduğu takdirde pek hoş bir görüntü ortaya çıkmayacaktır. Eyeliner sürmekte pek çok bayan oldukça zorlanmaktadır. Eğer eliniz buna alışık değilse birkaç kere kalemle deneme yapmanız yararınıza olacaktır.
Kuyruk işlemini de yaptıktan sonra far sürme işlemine geçebiliriz. Gri tonlarında bir far ile gözlerinize daha derin anlamlar kazandırmalısınız. Farı çok hafif bir biçimde eyelinerin olduğu bölgelere sürmelisiniz. Aynı far rengini göz altınıza da hafif bir biçimde uygulamalısınız.
Bu işlemler de yapıldıktan sonra kedi gözü makyajı için oldukça hazırsınız. Sıra geldi kirpiklere. Eğer takma kirpik takma imkânınız varsa daha hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz. Eğer bunu rimel ile yapmak istiyorsanız rimeli birkaç kat sürerek kirpiklerinizin daha dolgun ve uzun görünmesini sağlamalısınız. İstediğiniz göz makyajına böylelikle sahip olabilirsiniz.

“Kedi Gözü Makyajı İle Anlamlı Bakışlar” üzerine 1 yorum

  1. Aksoft says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam