Kapat

Kilo Vermek İçin Ne Kadar Egzersiz Yapılmalıdır?

Spor yapmak sadece kilolu insanların kilo vermeleri için değil aynı zamanda insanların sağlıklı kalmaları için de bir çözüm ve bir uğraştır. İnsanlar günlük hayattaki iş tempolarından vakit buldukça spor yaparlar ve zinde kalmanın yolunu bu şekilde bulurlar.
Kilo vermek için egzersiz yapılması gerekir. Bu egzersizleri nasıl ve ne kadar süre ile yapılmasını bildiğiniz sürece ancak başarılı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Düşük yoğunlukta egzersizler, orta yoğunlukta egzersizler ve yoğun egzersizler olmak üzere üç çeşit egzersiz türü vardır. Düşük yoğunluklu egzersizler günlük işlerden meydana gelmektedir ve insanları fazla yormayan özelliklere sahiptir. Alışverişe çıkmanız, normal bir yürüyüş ile eve ya da işe gitmeniz gibi yavaş hareketler ile sağlanan egzersizler düşük yoğunluklu egzersizler olarak adlandırılır ve nefes düzenini bozmadığı için insanları yormayan egzersizlerdir. Günlük kalori yakımında yardımcı olur.

Orta yoğunluklu egzersizler

Orta yoğunluklu egzersizler ise kilo vermek için en ideal türdeki egzersizlerdir ve insanların günde hastada 150-250 dakika arası yapması gereken egzersizlerdendir. Bu egzersizler insanların günlük aldıkları kalorilerin yakımında faydaları vardır ve kilo koruma ya da kilo verme durumunda işe yararlar. Kilo vermek için egzersiz konusunda yapılması gereken türden orta dereceli egzersizler içerir.

Yüksek yoğunluklu egzersizler

Yüksek yoğunluklu egzersizler ise kilo vermenin bir başka yoludur. Ancak kısa tutulmalı ve bu egzersizler yapıldıktan sonra bünyenin dinlenmesi için aralıklar verilmelidir. Kısa olduğu kadar yoğun olan egzersizler olduğu için insanları en çok yoran ve bu sayede de daha çok kilo vermelerini sağlayan egzersizlerdir. Her gün yapılmamalı gerekir ve vücut bir gün çalışıyorsa bir gün de dinlendirilmesi gerekmektedir.  Bu şekilde sağlıklı ve doğru bir şekilde kilo verebilirsiniz. Aynı zamanda verdiğiniz kilolar da kalıcı bir şekilde olur ve düzensiz bir kilo alış verişiniz olmaz. Bu nedenle bu üç egzersiz çeşidinin de birlikte yapılması gerekir. Sadece hafif egzersizlerin yapılması da faydalı olmayacak ve sadece yoğun egzersizlerin de yapılması insanı çok fazla yoracaktır. Bu nedenle üç egzersiz de doğru orantılı bir şekilde yapılmalı ve insanı yormayacak ve zorlamayacak bir program ile kilo vermek için egzersiz uygulanmalıdır.

“Kilo Vermek İçin Ne Kadar Egzersiz Yapılmalıdır?” üzerine 3 yorum

  1. Kyung Rim says:
  2. Özlem DÖNMEZ says:
  3. Some says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam