Kapat

Kilo Vermeye Yardımcı Sebzeler

Anasayfa
Sağlık Kilo Vermeye Yardımcı Sebzeler

Kış kapıya dayandı ve tabii hastalıklar da! Kış Mevsiminde kilolardan kurtulmak kolaylaşır ancak bedenin kendini korumaya alması gerekir çünkü zayıf beden anında hasta olur . Kış sebzelerinde yüksek C vitamini ve bol posa bulunur . Sindirim sistemi rahatlarken , beden kuvvet kazanır . Posalı sebzeler aynı zamanda insülin direncini de korurlar . Üstelik kolesterolü de düşürürler . Kış sebzeleri işte tam bu noktada imdada koşuyor ve bir yandan kilo verdirirken , diğer yandan sıhhatinizi savunuyor . İşte bu sebzeler ve nasıl tüketmeniz gerektiği hakkında tüyolar…

Kilo Vermeye Yardımcı Sebzeler

Lahana
– Lif içeriği en zengin kış sebzelerinin en başında lahana gelir . Bilhassa bağırsak kanserinde koruyucu etkisi vardır . B , C ve E vitamini içerir . Ayrıca potasyum , demi ve magnezyum açısından da zengindir .
– İdrar söktürücüdür . Öksürüğü hafifletir . Ayrıca cinsel gücü arttırır . Lahana posası kan şekerini düzenler . Ayrıca kilolardan kurtulmak için en büyük yardımcılarınızdan biridir .
– Çoğunlukla dolma ve kapuska biçiminde tüketilen lahanayı , çiğ tüketirseniz , mineral ve vitamin kaybından kurtarırsınız .
– B vitamini ve demir açısından oldukça zengindir . Romatizma , tansiyon gibi şikayetleri azaltırken , antioksidan görevi görür .
– Çiğ olarak salatasını yapabilir , çorba veya etli pişirebilirsiniz . İdrar söktürücü özelliği vardır . Ayrıca karaciğeri temizler .

Yandex.Metrica