Kapat

Kilo Vermeye Yardımcı Sebzeler

Kış kapıya dayandı ve tabii hastalıklar da! Kış Mevsiminde kilolardan kurtulmak kolaylaşır ancak bedenin kendini korumaya alması gerekir çünkü zayıf beden anında hasta olur . Kış sebzelerinde yüksek C vitamini ve bol posa bulunur . Sindirim sistemi rahatlarken , beden kuvvet kazanır . Posalı sebzeler aynı zamanda insülin direncini de korurlar . Üstelik kolesterolü de düşürürler . Kış sebzeleri işte tam bu noktada imdada koşuyor ve bir yandan kilo verdirirken , diğer yandan sıhhatinizi savunuyor . İşte bu sebzeler ve nasıl tüketmeniz gerektiği hakkında tüyolar…

Kilo Vermeye Yardımcı Sebzeler

Lahana
– Lif içeriği en zengin kış sebzelerinin en başında lahana gelir . Bilhassa bağırsak kanserinde koruyucu etkisi vardır . B , C ve E vitamini içerir . Ayrıca potasyum , demi ve magnezyum açısından da zengindir .
– İdrar söktürücüdür . Öksürüğü hafifletir . Ayrıca cinsel gücü arttırır . Lahana posası kan şekerini düzenler . Ayrıca kilolardan kurtulmak için en büyük yardımcılarınızdan biridir .
– Çoğunlukla dolma ve kapuska biçiminde tüketilen lahanayı , çiğ tüketirseniz , mineral ve vitamin kaybından kurtarırsınız .
– B vitamini ve demir açısından oldukça zengindir . Romatizma , tansiyon gibi şikayetleri azaltırken , antioksidan görevi görür .
– Çiğ olarak salatasını yapabilir , çorba veya etli pişirebilirsiniz . İdrar söktürücü özelliği vardır . Ayrıca karaciğeri temizler .