Kapat

Kinoa İle Zayıflama Hakkında Yorumlar

Kilo problemi olan kişiler genelde bir uzmandan yardım almadan önce bu kiloları kendi imkanları ile hazırlamış oldukları diyet ve beslenme programı ile vermeye çalışırlar. Eğer aşırı derecede kilo fazlanız yok ise siz de internet üzerinde yer alan bazı diyet fikirlerinden yararlanabilirsiniz. Bu diyetlerde genelde belirli bir ürün grubu ya da birkaç besin olmakta ve diyet de bunların ismini almaktadır. Bunlara örnek olarak arpa diyeti, ayva diyeti ya da yeşil çay diyeti verilebilir. Bu besinler ile diyet yapılırken mutlaka bir program belirlenmeli ve diyet günlük enerji ihtiyacı hesaplanarak yapılmalıdır. Bu yazımızda da Kinoa ile zayıflama hakkında bilgi edinebileceksiniz.

Kilo vermek için yapılan diyetlerde günlük olarak alınan kalori miktarı vücudun çeşitli aktiviteler ile harcamış olduğu kalori miktarından daha az olmalıdır. Böylece vücutta biriken karbonhidrat ve yağ depoları yavaş yavaş yıkılacak ve sonrasında da kilo verme işlemi başlayacaktır. Bu noktada şu duruma dikkat edilmelidir. Vücut iç organları çalıştırmak ve gün içinde belirli temel faaliyetleri yapmak için de belirli bir enerjiye ihtiyaç duyar. Büyük bir kısmı beyine giden bu enerjiye ise bazal metabolizma denir ve ne şartta olursa olsun kişiler bazal metabolizma ihtiyacının tamamını diyet ile karşılanmalıdır. Aksi takdirde kişiler diyet yapmak isterken sağlığını tehlikeye atabilir.

Diyette Kinoa Mucizesi

Diyet yaparken kalori hesabının yanı sıra kişilerin açlığını bastıracak besinleri tüketmesi de diyet sürecinde zorlanmamaları açısından önemlidir. Diyet yaparken yüksek lif içeren meyve ve sebzelerin tercih edilmesinin sebebi ise budur. Meyve sebzeye alternatif olarak bazı tahıl tohumları de hem yağ hem de protein ihtiyaçlarınızı tek başına karşılayıp üstüne tok tutma gibi bir etkiye sahiptir. Bu sayede yemek yedikten sonra hem açlık hissini bastırırsınız hem de daha az öğün ile midenizi tok tutup hızlı ve sağlıklı biçimde kilo vermeniz mümkün olur.

Kinoa bu tahıl tohumlarına verilebilecek en güzel örnektir. Beyaz ve siyah türleri bulunan kinoa zayıflamak için ideal besinlerden biridir. Kinoa ile zayıflama diyeti yapan birçok kişi bu durumdan memnun kalmış ve aç kalmadan kilo verdiklerini söylemiştir. Kinoa kullanıcı yorumları için internetten araştırmalar yapıldığından pek çok kişi kinoanın lezzetli olması, salatalarda ve mezelerde oldukça uyumlu olması ve doyurucu olması yönü ile memnun kaldıklarını belirtmişlerdir. Kinoa besleyici değerleri bakımından da birçok uzman tarafından önerilen bir besindir. Kinoa ile uzak durmanız gereken yemeklerin yerine alternatiflerini yapabilir ve sevdiğiniz yemekler ile birlikte kolay bir diyet yapabilirsiniz.

Kinoa ile Zayıflamak

Eğer düzenli ve programlı bir şekilde diyet yapamıyorsanız bile sıklıkla kullandığınız bulgur ve mercimek gibi kalorisi yüksek tahıllar yerine kinoayı tercih ederek bile fazla kilolarınızdan uzaklaşabilirsiniz. Kinoa ile zayıflayanlar bu besin için oldukça doyurucu olduğunu ve tok tutma etkisi sayesinde çok az yemek ile sofradan tok kalktıklarını ifade etmişlerdir. Düzenli olarak kinoa tüketen kişilerde kan şekerinde ve kolesterolde de düzelmeler görüldüğü kullanıcı yorumları arasında yer almaktadır. Oldukça sağlıklı bir besin olan kinoa çok küçük tanelerden oluşur ve haşlanarak tüketilir. Marketlerde paketli halde alabileceğiniz kinoayı her mevsim bulabilir ve sağlıklı bir şekilde tüketebilirsiniz.

Buna benzer Sağlık konularını sitemizden takipedebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam