Kapat

Kış Makyajı Nasıl Yapılır

Mevsimlerdeki değişikliğe göre yapılan makyaj da değişim göstermektedir. Yazın daha canlı renkler kullanılarak yapılan makyaj kışın biraz daha koyu renklere doğru geçiş yapmaktadır. Yapılacak makyajdaki renk tonları kadar, mevsim şartlarına uygun ürünler kullanmak da önemlidir. Kış makyajı için en önemli nokta, yaptığımız makyajın hava şartlarından etkilenerek dağılıp, akmamasıdır. Bunun için de kışın soğuğa ve yağmura karşı dayanıklı makyaj malzemeleri kullanılmalıdır.

Mevsim şartlarına uygun renk tonlarını kullanmak makyajınızı daha etkili bir hale getirmeye yardımcı olur. Saatlerce uğraşarak yaptığınız makyajın soğuk havanın veya yağmurun etkisiyle akması ya da kışın denize girip, yazın kayak yapmak kadar tezat bir görüntü ortaya çıkmaması için kış makyajını gerektiği şekilde yapmaya dikkat etmelisiniz.

Kış Makyajı Nasıl Yapılır

Kış Makyajı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kış makyajında seçeceğimiz far ve ruj renkleri biraz daha koyu olmalıdır. Koyu derken tamamen içimizi karartacak bir makyajı kastetmiyoruz. Çok açık ve parlak renkler yerine biraz daha mat tonların tercih edilmesi bulunduğumuz mevsimle daha iyi bütüleşen bir makyaj yapmanız için yeterli olacaktır.

Kışın cilt daha fazla kuruduğu için, makyaj yaparken pudralı ürünlerin yerine likit ürünler kullanılması cildin kuru görünmesini engelleyecektir. Cildiniz çok solgun görünüyorsa, biraz daha canlı bir görünüm elde etmek için makyajınızda kırmızı ve pembe tonları kullanabilirsiniz.

Kış aylarında göz makyajında kullanılacak en uygun renkler siyah ve mavi tonlarıdır. Kalem ve eyeliner seçiminde de bu renkler tercih edilebilir. Bu senenin favorisi olan porselen makyaj da kış mevsimi için daha uygun bir makyaj şeklidir.

Yaz mevsiminde olduğu gibi kışın da makyajımız doğanın renkleriyle uyum içinde olmalıdır. Doğru makyaj malzemeleri ve uygun renk tonlarını kullanarak yapacağınız kış makyajı hem sizi daha güzel ve çekici gösterecek hem de uzun süre akmadan dayanıklılığını koruyarak rahat etmenizi sağlayacaktır.