Kapat

Kışın Saçlarınız Kurumasın

Kışın Saçlarınız KurumasınKışın gelmesiyle birlikte zaten kuru cilt, tahriş olmuş gözler ve çatlamış dudakları ile uğraşmak zorundayız. Bir de başımıza saç için endişelenmek çıkmamalı… Ne kadar soğuk olursa olsun, kış saçınızı sağlıklı tutmak için birkaç pratik ipucu….
Sıcaktan uzak tutun
Çok özel bir günde değilseniz, saçlarınızı maşa, fön makinesi, saç ütüsü gibi sıcak aletlerden uzak tutun. Bu soğukta saçlarınız çöl gibi kavrulmaktayken, siz de üstüne ateş vermeyin. Saça uygulayacağınız tüm işlemleri minimuma indirin. Doğal görünüşe geçin.
Saçlarınızı akşam banyo yaptıktan sonra bir parça köpük ile şekillendirin. Eğer dalga istiyorsanız, eski usul bigudi sarın ve gece öyle yatın. Sabah uyandığınızda dalgalı saçlara kavuşursunuz.
 Aynı yöntemi nispeten düz saçlar için de kullanabilirsiniz. Köpükle geriye doğru sıkıca şekil verdiğiniz sağları ensede toplayın ve bir kat içeri doğru sararak yatın. Sabah düz saçlarınızın sadece uçları dışarı doğru hareketli olacaktır.
Kirli dolaşın
Saçınızın kendi kendine ürettiği yağlar vardır. Bu yağ saç için son derece yararlıdır. Kış ayarlı saçın kendine bu çareyi üretmesine yardımcı olun ve saçı her gün yıkamayın. Hijyen derdine düşüp saçınızı her gün şampuanlarsanız, saçı soğuktan koruyacak yağlardan da arındırmış olursunuz. Saçınızın savaşacağı bütün cephaneler suya karışır.
Saç maskesi
Saçlarınıza düzenli olarak bakım yapın. Özellikle doğal saç maskeleri kışın çok yarar sağlar. Dilerseniz kozmetik ürünleri arasından da seçebilirsiniz ancak evde yapmanız da kolaydır.
Farklı seçmekleriniz var. Siz hangisini istiyorsanız onu seçin veya hangi malzemeler elinizin altındaysa onları seçin.
Koruyun
Başınızı korumanız, aynı zamanda saçınızı da korumanız anlamına gelir. Saçalarınızı rüzgar, yağmur ve fırtınadan korumak için ne yapıyorsunuz?
Başınız açık ama üstünüzü sıkı giyinip dışarı çıkmanız, saçlarınızı korumaz.Eşarp, şapka, bere… Stilinize en uygun olanı seçin ve sokakta oradan oraya koştururken, saçlarınızı koruyun.Bu aynı zamanda kulaklarınızı ve başınızı da korumanızı sağlayacaktır. Ve asla ıslak saçla dışarı çıkmayın!
Makas
Saçlarınızı ne kadar zor uzattığınızın bir önemi yok. Önemli olan sağlıklı saçlara sahip olmak, ayrıca unutmayın ki; sağlıklı saç çabuk uzar.
Bu yüzden uçlarındaki hasarları aldırmayı alışkanlık haline getirin. Bırakın kuaförünüz kırıklarını alsın ve saçınızı düzeltsin.Saçınız nefes alır ve kendini iyi hissederse daha çabuk uzar ve zorlu kış şartlarına karşı direnecek gücü olur.
Saç uçları harsalı olan saçlar, kuru ve soğuk hava ile iyice yıpranır ve kötü görünüm oluşur.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam