Kapat

Koç Burcunun Genel Özellikleri

21 Mart-20 Nisan döneminde doğanların burcu olan Koç burcu, adı gibi dik başlıların burcudur. Dediğim dedik, lider, önde olan, göz önünde olmayı seven, her zaman her ortamda dikkat çekenlerin burcudur. Koç burcu kadınları, “erkek Fatma” tadında, ancak kadınlığının da farkında ilginç bir birleşimdir. Ne onlarla olunur, ne de onlarsız. Ateş grubunun bu güzide burcuna layıktır kısaca Koç burcu kadını.

Koç burcu erkeği de kadınından farksızdır. Lider ruhlu, özgürlük düşkünü, açık sözlüdür Koç erkeği. Cesaretleri ile ön planda olurlar, krizlerde soğukkanlıdırlar, canlı, neşeli, adam gibi adamdırlar kısaca. Erkek olsun, kadın olsun Koç burcunda inatçılık belirgindir. Bu inatçılık, ne olursa olsun inat etmek olsun mealinde bir durum değildir. İnat ederler, zira kolay ikna olmazlar. İkna olmadıkları hiçbir şeye de asla “Evet” demezler. İkna etmesini, aklının yatmasını sağladığınız sürece sorun yok. İnandığı şeyi sahiplenir, sonuna kadar sorumluluklarının arkasındadır Koç burcu.

Koç Burcunun Genel Özellikleri

Koç burcu sabırsızdır, anında karar alır, anında da uygular. Kararına etki etmek istiyor iseniz ardından koşmanız ve ona yetişmeniz gerekecektir, zira o karar verirken asla tereddüt etmez, arkasına bakmaz, esasında kimseyi de dinlemez. Yanlış karar olduğunu anladığında ise pişman olmaz “bu da bir deneyimdir” der geçer. Tüm bu dik başlı görüntünün altında, pamuk gibi bir kalp taşır Koç Burcu, ancak bunu çok az insana gösterir. Sevdiğine aşırı toleranslı ve vericidir, sevmediği için ise parmağını oynatmaz! Koç burcu gibi dostun olsun ama düşmanın varsa geçmiş olsun!