Kapat

Koç Burcunun Olumsuz Özellikleri

KOÇ BURCUNUN OLUMSUZ  ÖZELLİKLERİ

  •  Koç sabırsızlığıyla ön plana çıkar. Son derece sabırsızdır. Her zaman hayatın her bölümü hatta detaylarıyla bile ilgili planlar yapar girişimlerde bulunur. Planlama yeteneği üst düzey olmasına rağmen sabırsızlığı başarısız olmasına neden olur. Beklemeyi bilmez. Bu yüzden de çabuk sıkılır. Sabır gösterse kolay atlatabileceği bir sorunu sabırsızlığından atlatamaz. Her şey istediği gibi giderken bile istemediği yada planları dahilinde olmayan bir durumla karşılaştığında sabır göstermek yerine sağa sola sarmaya başlar. Öfkelenir hıncını genellik ile sevgilisinden çıkarır.
  • Koç uğraşmayı sevmez. En sevdiği şey istediği şeyin kendine gelmesidir. Talep etmek onun vazgeçilmesidir. Kendi bir çaba harcamaktan aciz olduğu gibi taleplerini hemen ister. Beklemek koç burcunun doğasında yoktur. Eğer taleplerine karşılık alamazsa çekilmez biri olur. Talepleri karşılanmadığı anda küsmeye meyil verir. Hele ki istediklerini ciddiye almadığınızı anladığı anda çok tehlikeli olur. Sinirlendiklerinde kendinize sığınacak uygun bir yer bulmanız en mantıklı hareket olur.
  • Başkalarından gelen hiçbir fikir, proje hiç bir zaman güzel olamaz. Güzel olduğunu anlasa bile uygulamaz. Tek yapacakları şey kendi akıllarına gelendir. Bir başkasının projesine katılacaksa bile liderliğin kendisinde olması lazım. Yoksa asla işi olmaz kendi projesi dışında. Asla kimsenin onayına ihtiyaç duymaz. Kendi planlar kendi onaylar ve tam başaracakken sabırsızlığı devreye girer ve gene hüsran.
  • Koç burcu kendini dünyanın merkezi görür. Onun olmadığı her yer hep bir eksiktir. Hakimiyet kurmayı çok sever. Kendinden güçsüz birini yakaladığında hemen dizginleri geçirir. Alkışlanmaktan aldığı hazzı başka hiçbir şeyden almaz.Güçlü olmak doğasında vardır ama her zaman gizlediği korkuları vardır. Korkuları olduğunu kendine bile kabul ettiremez.

“Koç Burcunun Olumsuz Özellikleri” üzerine 1 yorum

  1. Aydın Durbak says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam