Kapat

Kova Burcunun Genel Özellikleri

20 Ocak ve 18 Şubat günleri arasında doğanların burcudur Kova burcu. İnsancıl, dost canlısı, sevgi dolu, vefalı insanların burcudur. Bu duygusal ve insani vasıflarının yanı sıra entelektüel düzeyleri de yüksek insanlardır Kova burcu insanları. Geçmişe ve değerlere bağlı olmakla birlikte, Kova burçları yenilikçidirler. Değişiklikler yaşamayı severler, rutinden sıkılabilirler.

Bu olumlu özelliklerle birlikte doğal olarak bazı olumsuzluklar da yaşar bu burcun insanları. İsyankar bir yönleri vardır ve muhalif olmaktan garip bir şekilde zevk almaktadırlar. İnanmalarını sağlamadan, ikna etmeden onları herhangi bir konuda yanınıza almanız mümkün değildir. Tartışmaktan kaçınmazlar, yeter ki konuları akıllarına yatacak düzeye getirebildikleri bir ortamda olmaları sağlansın. Hiç beklenmedik hırçınlıklar, çılgınlıklar, aşırı haller sizi şaşırtmamalıdır, zira Kova burcu insanlarında bu potansiyel mevcuttur.

Mükemmeliyetçilik bu burcun insanlarının en çok dikkat çeken özellikleri arasındadır. Kolay beğenmezler, kendi ürettikleri ve yaptıkları şeylerde de eksiksiz olma gayretindedirler. En iyi olmazlarsa, en iyiyi yapmazlarsa mutsuz olur Kova burçları.

Kova Burcunun Genel Özellikleri

Özgürlüklerine düşkün aynı zamanda geçmişlerine bağımlı olmaları onlar zaman zaman çelişkiler içinde ve zor durumda bırakabiliyor olsa da kendi önceliklerine yer vermekten imtina etmez, ancak geride bıraktıkları dengelere ve ilişkilere de asla zarar vermemenin bir yolunu bulurlar. Bu burçtan olan insanlarla yaşayacağınız romantik ilişkilerde onları sıkmamaya, bunaltmamaya dikkat etmelisiniz. Serbest bırakmalı, onların kendi dengelerini oluşturmalarına izin vermelisiniz. Endişe etmeyin kuracakları dengede size de yer olacaktır, vefalı, insancıl ve sadık olduklarını unutmamak gerek.