Kapat

Kova Burcunun Olumsuz Özellikleri

Kova Burcunun Olumsuz Özellikleri

KOVA BURCUNUN ÖZELLİKLERİ

  • Kova burcunun beklentileri, istekleri hiç bitmez. Sürekli ister, sürekli bekler. Ne kadar karşılık verseniz de o isteklerin sonunu göremezsiniz. Hayattan da sürekli ister. Hem de sadece ister ve bekler. Çaba göstermeden olsun bitsin ister istediği. Hayatın çabalamadan hiçbir şeyi vermeyeceğinin ya farkında değildir yada farkına varmak istemediği için öyle davranmaya devam eder. Bunların yanına bir de istediği olmadığında sızlanmalar başlar. Öyle bir sızlanır öyle bir şikayet eder ki sanki çok çalışmış sadece şansızlık yüzünden istediği olmamış zannedersiniz. Çaba harcama genleri kendisinde olmadığından başkalarını dinler. Kendini yormak yerine başkasını yoran biri de elbet ki genelde hüsran ile karşılaşır. Kova böyle bir durumda bile kendinde aramaz suçu talihe yüklenir.
  •    Arkadaşları çok ama çok önemlidir. Arkadaşlarına acayip bağlıdır. Arkadaşları için iki eli kanda olsa kilometrelerce uzaktan koşa koşa gelir. Arkadaşları için yapamayacağı yoktur. Kovadan daha candan bir arkadaş bulmanız zordur. Fakat kova çok iyi bir dost olduğu kadar iyi bir eş olma yüzdesi çok ama çok düşüktür. Dostlarına kepçe ile hatta tencere ile verir sevgilisine çay kaşığı kadar vermeyi çok görür. Dostu için dağları delen koç sevgilisinin ufacık bir kaprisini bile çekemez ve büyük tepkiler verir. Bu yüzden ya erken yaşta evlenir yada müzmin bekara çıkar adları.
  • Olmazsa olması özgürlüğüdür. Kovanın elinden özgürlüğünü almak nefesini kesmeniz gibi bir durumdur. Ki zaten kovanın özgürlüğünü almayı başarmakta neredeyse mucizeler ile eş değerdir. Asla kurallar ona göre değildir. Onun tanıdığı tek kural kendi özgürlüğünü korumaktır. Aykırı olmak onun doğasında vardır. Özgürlük o kadar önemlidir ki özgürlüğünü kaybetmemek için çocuk sahibi olmaktan korkarlar. Dünyaya kendinden bir parça getirmek mi ? Özgür kalmak mı ? sorusuna kolay cevap veremezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam