Kapat

Koyu Ten Rengi İçin Makyaj Önerileri

Günümüzde koyu ten rengine sahip olan kadınların makyaj yapması daha zordur. Makyaj malzemeleri daha çok açık ten rengine sahip olan kadınlar için üretilmektedir. Elbette koyu renk tenler için de birçok seçenek mevcuttur ancak açık ten seçeneklerine göre bu seçenekler oldukça azdır. Elbette koyu ten makyajları da oldukça ihtişamlı hale getirilebilmektedir. İşin sırrı ise kaliteli makyaj ürünleri kullanmak olacaktır. Kaliteli makyaj ürünlerinin illa ki pahalı olması gerekmez. Günümüzde o kadar fazla kozmetik markası vardır ki bu markalar içerisinde oldukça uygun fiyatlar ile ürün satışı yapan kaliteli markalar mevcuttur. Bu durumda iyi makyajların para ile yapılması söz konusu değildir.
Koyu renk bir tene sahip olan kadınların aslında aşırı makyaj yapmaması gerekmektedir. Zaten bu kadınların teni her makyajı kaldıramamaktadır. Özellikle açık renkler koyu tenler için ideal seçenekler değildir. Elbette göz çevresi ve yüzde bulunan birkaç nokta için aydınlatıcı kullanılabilir ancak bu hususta aşırıya kaçmak hoş bir görüntü yaratmayacaktır. Bu durumda koyu ten makyajları koyu renk makyaj ürünleri ile yapılmalıdır.

Koyu tenli kadınların öncelikle fondöten rengini en iyi şekilde seçmeleri gerekmektedir.

Tenlerinden açık bir renk fondöten seçimi yaptıkları takdirde hiç hoş bir görüntü ortaya çıkmayacaktır. Bunun yanı sıra bu kadınların göz makyajlarını da çok abartmamaları doğru bir karar olacaktır. Doğal ve hafif tonlar ile yapılan bir göz makyajı koyu tenli kadınlar için yeterli olacaktır. Eğer aşırı koyu bir göz makyajı yapılırsa kişileri daha çok karartacaktır.
Koyu renk bir tene sahip olan kadınların yapacağı en iyi şey rujlarını patlatmak olacaktır. Mükemmel bir ruj rengi ile göz makyajını ve diğer detayları geri planda bırakmak mümkündür. Ancak elbette çok parlak ve çok açık renk rujların kullanılması doğru değildir.  Koyu ten makyajları çok açık renkleri kaldırabilecek makyajlar değildir. Bu nedenle ne çok açık ne de çok koyu renkler bu makyajlarda kullanılmamalıdır. Sizler de koyu bir tene sahipseniz öncelikle renk uyumunu en güzel şekilde ayarlamalı ve buna göre makyaj yapmalısınız.

“Koyu Ten Rengi İçin Makyaj Önerileri” üzerine 1 yorum

  1. Aysima Sabır says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam