Kapat

Küçük Gözler İçin Makyaj Önerileri

Küçük Göz Makyajları
Kadınlar makyaj yapmadan günlerini geçiremeyen varlıklardır. Ancak elbette her kadının aynı makyaj tekniklerini kullanması mümkün değildir. Makyaj her zaman yüz şekline göre yapılan bir uygulamadır. Bu durumda göz şekli de göz makyajı için önemli bir unsur haline gelmektedir. Göz makyajı hususunda en dertli olan kişiler kesinlikle küçük gözlere sahip olan kadınlardır. Küçük göz makyajları oldukça kısıtlıdır. Büyük gözlere her türlü makyaj yakışırken küçük gözlere yapılacak makyaj için belirli kurallara uyulması gerekmektedir. Öncelikle küçük göz makyajlarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta gözlerin ortaya çıkmasıdır.

Gözlerin ortaya çıkabilmesi için 

Koyu renklerden uzak durmak en yararlı seçim olacaktır. Koyu renk kullanmak isteyen küçük gözlü kadınlar ise göz çizgilerini uzatarak bu uygulamaları yapabilirler ancak küçük gözlü kadınları için en ideal makyaj tipi hafif olanıdır. Hafif bir makyaj ile gözleri ortaya çıkarmak mümkündür. Far seçiminde açık renk tonların kullanılması ve isteğe bağlı olarak açık kahve tonları ile makyajın renklendirilmesi küçük gözlere sahip olan kadınlar için bir avantaj olacaktır. Ancak her kadın far kullanımını desteklememektedir. Bu durumda küçük göz makyajları için kapatıcı, aydınlatıcı ve rimel kullanmak yeterli olacaktır. Kapatıcı ve aydınlatıcılar ile göz çevresinin ten renginden daha açık bir renge sahip olması sağlanabilir. Bu adımdan sonra isteğe bağlı olarak hafif bir göz kalemi müdahalesi yapılabilir. Ancak mutlaka göz kaleminin dağılması sağlanmalıdır. Böylece gözlerde gölgeli bir görüntü yaratmak mümkün olacaktır.

Rimel Seçimi

Küçük göz makyajları için son olarak da etkili ve güçlü bir rimel seçilmelidir. Bu rimel ile kirpikler olduğundan daha uzun ve daha hacimli görünebilir. Böylece gözlerin de daha büyük görünmesi sağlanabilirken aynı zamanda çarpıcı bakışlara sahip olmak mümkün olur.
Kozmetikte her şeyin çözümü vardır. Kadınların küçük gözlere sahip olması onların makyaj yapmaması gerektiği anlamına gelmemektedir. Yapılacak tek şey makyaj tekniklerini bilmek ve göz şekline uygun bir makyaj yapmaktır. Böylece küçücük gözler bile oldukça büyük bir görüntüye sahip olabilir ve büyük gözlü kadınları kıskanma günleri geride kalabilir.

“Küçük Gözler İçin Makyaj Önerileri” üzerine 1 yorum

  1. palarin says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam