Kapat

Kuru Cilt Bakımı İçin Öneriler

Pek çok hanım cildini doğal yollarla temizlemek ve cildine doğal yollarla bakım yapmak ister. Doğar ürünler eczanelerde kremlerde, toniklerde vs. de elbette bulunur. Cilt bakımı önemli olmasına önemlidir; lakin öncelikle cilt tipinizi bilmeniz gerekir. Aksi halde yanlış ürünler kullanarak cildinize zarar verebilirsiniz.

Öncelikle kuru cilt tipine sahip olup olmadığınızı öğrenmeniz gerekmektedir. Bu da küçük testlerle mümkündür. Cildiniz her yıkamanızın ardından geriliyor ve kuruyorsa, soğukta cildiniz kızarıyorsa ve en ufak temaslarda bile küçük kırışıklıklar ortaya çıkıyorsa kuru bir cilt tipine sahipsiniz demektir.

Kuru cilt bakımı doğru ürünlerle elbette mümkündür. Öncelikli olarak yüzünüzü temizlemek için kullandığınız jel, sabun vs. bir miktar yağ içermelidir. Aksi halde yüzünüz daha çok gerilerek tahriş olacaktır. İlgili ürünleri bulabilmek için en iyi mekân elbette eczanelerdir. Cildiniz için doğru ürünü bulduktan sonra işiniz kolaylaşır.
Kuru cilt tiplerinde bir diğer önemli mesele ise kullanılan nemlendiricidir. Gece ve gündüz için ayrı kremler kullanmanız yararınıza olacaktır. Fakat bu kremleri seçerken dikkatli olmalısınız. Hassas bir Kuru Cilt Bakımı İçin Önerilercilde sahip olduğunuz için nemlendiricilerinizin oldukça yoğun olması gerekmektedir. Nemlendirici sürmeden dışarı çıkmayın ya da nemlendirici olmadan cildinize fondöten gibi makyaj malzemeleri değdirmeyin.

Kuru ciltler de tıpkı yağlı ciltler gibi güneşten korunmalıdırlar. Hatta kuru ciltlilerin buna daha çok ihtiyacı vardır. Bu nedenle kuru cilt bakımı için güneş kremi sürmeden dışarı çıkmamanız gerekmektedir.
Cildiniz oldukça hassas olduğu için alkol ve kimyasal içeren temizlik ürünlerini cildinizden uzak tutun aksi halde kızarıklıklarınız artacaktır.
Cildinizin nem dengesini kazanmada bir diğer önemli husus da tükettiğiniz sıvı miktarıdır. Kuru bir cildiniz olduğu için cildiniz nemlenmeye ihtiyacı vardır. Hemen her cilt tipi için olmazsa olmaz olan su içme alışkanlığınızı koruyun.
Kuru cilt bakımı için doğal yağlar da kullanabilirsiniz. Bu yağlar cildiniz nem dengesini koruyacaktır. Ayrıca vücut jeli tercihiniz de oldukça önemlidir. Duş jelinizi seçerken yumuşatıcı özelliği yüksek olan jeller tercih edin ve duş alırken sıcak su yerine ılık su kullanın.

“Kuru Cilt Bakımı İçin Öneriler” üzerine 1 yorum

  1. ystr says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam