Kapat

Lastik Alırken Dikkat Edeceklerimiz.

Eğer aracınız varsa ya da arkadaşınızın, akrabanızın yada sevdikleriniz ve tanıdıklarınızın arabaları varsa ve onların hayatına değer veriyorsanız bu yazıyı dikkatlice okuyun!

Resimdeki görüldüğü gibi lastik üzerinde yazılı olan kırmızı çerçeve ile belirtilmiş alanda 2704 rakamlarını görüyorsunuz. Bu rakam neyi ifade ediyor biliyor musunuz? Ya da hiç düşündünüz mü ?

Rakamın başındaki ilk iki rakam yani 27 rakamı lastiğin üretildiği yılın 27 nci haftasını belirtir. Devamındaki iki rakam ise lastiğin üretim yılını gösterir. Yani resimdeki lastik 2004 yılında üretilmiştir.2014 ve 2015 yılında üretilmiş olan bir lastiğin bu son iki hanesi 14 veya 15 yazması gerekir. Lastiklerin son kullanım ömürleri vardır. Lastiklerin kullanım süresi doğru koşullarda saklandığında teknik olarak ortalama 4 yıldır. Tabi bu saklama ortamı doğru koşullarda değilse bu süre ortalama 2 yıla düşmektedir. Siz ve sevdiklerinizin can güvenliği için özellikle kampanyalı satışlarda çok dikkat edin. Alacağınız lastikte mutlaka üretim tarihine bakın.

Bu Tür Faydalı Bilgileri sitemizde herzaman bulabilirsiniz