Kapat

Liposuction nedir, nasıl yapılır?

Güzelliğe önem veren, vücudunun kusursuz görünmesini isteyen, fazla yağlarından rahatsız kadın ya da erkeğin başvurduğu liposuction vücutta kalıplaşmış yağ kitlelerinin şekillendirilmesi için kullanılan bir cerrahi yöntemdir. Liposuction bir zayıflama şekli değildir vücuttaki fazla yağın cerrahi bir operasyon ile alınarak belli bir oranda incelme sağlayan yöntemlerden biridir.

Kimler Liposuction yaptırabilir?

Bir cinsiyet ayrımı yoktur, hem kadına hem erkeğe liposuction yapılabilir.

İdeal kiloda olan kadın ya da erkek liposuction yaptırabilir.

Liposuction yaptırmak için 20 yaşı geçmiş olmak gerekir.

Obezite sorunu olan kimselere liposuction uygulanmaz

Kişinin herhangi bir hastalığı var ise doktor onayı alması sonrasında işlem yapılabilir.

Liposuction nasıl yapılır?

Liposuction yöntemi ile vücudundaki fazla yağlardan kurtulmak isteyenler için Liposuction’ın nasıl bir işlem olduğunu kısaca anlatalım.

Liposuction tedavisinde yağlanma sorunu yaşanan bölgenin genişliğine göre ya lokal ya da genel anestezi yöntemlerinden birisi uygulanır. Vücuda açılan deliklere kanül sokularak yağlar çekilir. Ancak bundan önce yağlanma sorunu olan bölgelerin deri altındaki damarlar büzüştürülür ve rahatlaması sağlanır.

Liposuction işlemi sonrasında nasıl hareket edilir?

Liposuction yöntemi ile yağlarından kurtulan kişilerin işlemden hemen sonraki 24 saat boyunca dikkatli hareket etmesi gerekir. Dinlenmek gerekir. Sonraki 2 ay boyunca diyet ve spor yapmaya devam etmelisiniz. Bunun yanı sıra giyilecek korse ile liposuction etkisi korunur.

liposuction sonuçları hemen farkedilemeyebilir. Bunun için kişiden kişiye değişen süreçler gerekebilir. Kiminde 1 ay sonra sonuç kolaylıkla görülebilirken kimilerinde bu sonuç 3 ay gibi bir süreç gerektirebilir.

liposuction yaptırmayı düşünen kişilerin en çok takıldığı noktalardan birisi de işlem sırasında vücutta açılan küçük deliklerin daha sonra iz bırakmasıdır. Bu konuda ise uzmanların görüşleri izlerin uygun dikiş yöntemleri ile tamamen kaybolduğu yönündedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam