Kapat

Makyaj Nasıl Yapılır ? Nedir ?

Makyaj  bir kadının kendisini güzel hissetmesi için en iyi yöntemlerden biridir. Güzel ve şık giyinmiş bir kadın her zaman makyajı ile de dikkat çekmek ister. Bu noktada 2020 makyaj modelleri oldukça dikkatinizi çekecektir. Bu yılın moda renkleri ve makyaj malzemesi ile güzelliğinize güzellik katmak artık sizin elinizde.

2020 makyaj modelleri 

2020 modelleri ve nasıl yapıldığı hakkında sizleri biraz bilgilendirelim fakat yapılışına geçmeden evvel kullanmanız gereken makyaj malzemelerine değinelim. Eyeliner, far, ruj, aydınlatıcı, kapatıcı, fondöten, pudra, dudak kalemi, göz kalemi, dipliner, parlatıcı ve kaş kalemi. Bu malzemeleri kullanarak kendinizi baştan yaratmanız mümkün.

Makyaj yapılışı aslında oldukça basit olmasına rağmen bir sürü bayan çok becerikli olmadıklarını ve güzel yapamayacaklarını düşünür. Aksine kimse doğduğunda makyaj yapmayı bilerek doğmaz. Birkaç denemeden sonra herkesin elleri yatkınlaşır ve zamanla profesyonelleşmeye başlar. Makyaj yapılışı oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken detaylı püf noktaları bilmenizdir. Bu püf noktalar ile kendi yüzünüzde ve başkalarının yüzlerinde harikalar yaratabilirsiniz.

Makyaj nasıl yapılır sorumuzun cevabına gelerek sizlere kusursuz bir makyajın nasıl yapılacağını anlatalım. İlk olarak yüzümüzü temiz bir şekilde yıkıyoruz ve dünden kalan makyaj kalıntılarından kurtulmak için temizleme tonikleri ile iyice temizliyoruz. Daha sonra yüzümüzü kurulayarak malzemelerimizi önümüze alıyoruz. Herkesin yüzünde beğenmediği yerleri vardır. İlk olarak yüzümüzde nerenin dikkat çekmesini ve nerenin geri planda kalmasını istediğimize karar veriyoruz. Biz şimdilik burundan örnek vererek anlatalım, siz nerenizi kusurlu görüyorsanız ora için kullanabilirsiniz. Burnu biraz iri ya da kemerli olanlar burunlarının geri planda kalmasını isterler.

Bu nedenle aydınlatıcımızı burnumuzun tam üzerine gelecek şekilde dikkat çekmesini istediğimiz hizaya kadar düz bir çizgi şeklinde sürüyoruz. Daha sonra yüzümüze fondöten sürerek iyice yediriyoruz. Aydınlatıcı sürdüğümüz yere sürerken bir fırça yardımı ile hafifçe dağıtıyoruz. Daha sonra aydınlatıcıyı gözaltlarımıza da sürerek işaret parmağımız ile hafifçe ovuyoruz. Fondöteni bütün yüzümüze düzgünce sürdüğümüzden emin olduktan sonra üzerine pudra sürüyoruz. Pudra sürerken masaj yaparmış gibi yararsanız daha doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Daha sonra göz kalemi, eyeliner ve dipliner çekiyoruz. Eğer gözlerinizin daha iri görünmesini istiyorsanız eyelinerin kuyruklarını yanlara doğru biraz daha uzatmalısınız ve eyelineri daha ince sürmelisiniz. Sonra kirpiklerimize rimel sürerek daha belirgin durmalarını sağlıyoruz. Daha sonra dudak kalemi ile dudak çevresini çizerek içini ruj ile dolduruyoruz ve son olarak parlatıcı ile üzerinden geçiyoruz.

Buna benzer Kişisel Bakım konularını sitemizden takip edebilirsiniz.

“Makyaj Nasıl Yapılır ? Nedir ?” üzerine 9 yorum

  1. TKS says:
  2. sdemirtas says:
  3. MaiHes says:
  4. ScrolLock says:
Daha Fazla Yorum Yükle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam