Kapat

Makyaj Teknikleri

Makyaj bir kadının kendini en mutsuz hissettiği anlarda dahi kendisini güzel hissetmesini sağlar. Yüzde istenmeyen sivilce ya da geçmek bilmeyen sivilce lekeleri olabilir. Bu lekelere sahip olmak sizin elinizde olmasa bile onlara kapatarak daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak sizlerin elindedir. Tek yapmanız gereken iyi bir makyaj yapmayı biliyor olmaktır. İyi bir makyaj yapabilmek için ise profesyonel bir eğitim almanıza gerek yoktur. Kendi üzerinizde yapacağınız deneme- yanılma yöntemleri ile yüzünüze en çok yakışan makyaj teknikleri ni bulabilirsiniz.

makyaj teknikleri

Makyaj dendiğinde akla birçok şekil ve model gelmektedir. Değişik makyaj teknikleri ile farklı güzellikler ortaya çıkmaktadır. Sizlere en çok kullanılan makyaj tekniklerinden birini açıklayarak daha güzel makyaj yapmanıza yardımcı olabiliriz. Kullanacağınız malzemeler; fondöten,  aydınlatıcı, rimel, dudak kalemi, göz kalemi, eyeliner, dipliner ve far. İlk olarak yüzünüzde kusurlu gördüğünüz yerler varsa oralara açık tonlarda aydınlatıcı sürerek dikkat çekmesini istediğiniz yerleri belirginleştiriyorsunuz. Daha sonra bütün yüzünüze krem sürermiş gibi yedirerek fondöteni yedirerek sürüyorsunuz. Eğer cildinizden açık tonlarda fondöten tercih ettiyseniz boynunuza ve dekolte bölgenize de sürmeniz gerekir.

Daha sonra dudak kalemi ile dudağınızı istediğiniz büyüklükte çevreliyorsunuz. Sonra rujunuzu çevrelediğiniz bölgeleri taşırmadan dikkatli bir şekilde sürüyorsunuz. Şimdi sıra gözlerde! İlk olarak gözaltlarınıza biraz aydınlatıcı sürerek yorgunluk ya da uykusuzluk belirtileri olan morlukları kapatıyorsunuz. Daha sonra göz kalemi ile göz alt ve üst içlerini boyuyorsunuz. Hemen ardından göz alt kirpiklerinizin başladığı yerden dipliner sürüyorsunuz. Daha sonra göz kapaklarınıza sırası ile eyeliner sürüyorsunuz. Eğer farklı modeller yapmak istiyorsanız eyeliner kuyruk modellerini inceleyerek yüzünüzde deneyebilirsiniz. Eyeliner sürme işlemi de tamamlandıktan sonra hangi renk far kullanacaksanız o rengin üç tonunu önünüze alıyorsunuz. İlk olarak içlere açık, ortaya bir koyusu ve son olarak da dış tarafa doğru koyu farı sürüyorsunuz. Son olarak da rimellerinizi sürerek makyajınızı tamamlıyorsunuz.

Makyaj teknikleri kadınların yüzlerine en ideal makyajı bulması için kullanılır. Örneğin gözleriniz küçükse ve daha iri göstermek istiyorsanız göz kalemi kullanmak yerine sadece dipliner sürmelisiniz. Göz içinde kalan boşluk daha iri durmasını sağlayacaktır. Ayrıca eyeliner sürerken de ince uçlu bir likiteyeliner tercih etmelisiniz. İnce uçlu olması daha ince çekmenize yardımcı olacaktır. Uçlarını çıkarırken de yukarıya doğru kavis vererek ince bir çizgi modelini kullanabilirsiniz. Böylece gözleriniz olduğundan daha iri görünürken sizde mükemmel bir makyaj yapmış olabilirsiniz.

Buna benzer Kişisel Bakım konularını sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam