Kapat

Makyajda Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır

Günümüzde kadınlar için makyaj vazgeçilmez bir hal almıştır. Birçok kadın adeta makyaj yapmadan evden dışarı adımını bile atmamaktadır. Bu durumda makyaj detayları da oldukça önemli hale gelmiştir. Güzel görünmek için makyaj yapılması oldukça normaldir ancak bazı kadınlar ne yazık ki yanlış makyaj teknikleri nedeni ile güzelliklerini kaybetmektedir. Bu nedenle öncelikle makyajda renk uyumu hususunda oldukça titiz davranılmalıdır. Karışık renkler ile yapılan makyajlar hoş bir görüntü sergilemeyecek ve bu nedenle de kadınlar kendilerini iyi hissetmeyecektir. Makyajda renklerin birbirine uyması, hangi renklerin seçileceği ve makyaj yapılacak noktaların bulunması kişilerin iyi bir görüntüye sahip olmasında büyük rol oynayacaktır.

Öncelikle günlük makyajlarda abartılı renklerin kullanılması doğru olmayacaktır. Özellikle göz makyajlarının açık tonlar ile yapılması, allığın tenden hafif koyu olması ve rujun da aynı şekilde koyu olmaması günlük kullanım için idealdir. Günlük göz makyajında toprak tonları ile doğal ve hoş bir görünüm yaratmak mümkündür. Toprak tonlarının yanı sıra krem rengi farların kullanımı da gerçekleştirilebilir. Bu hafif göz makyajı için seçilecek allık ise şeftali tonlarında ya da yine toprak tonlarında bir allık olabilir.

Rujun rengi nasıl olmalı

Rujun rengi ise ten rengi ya da dudağın rengine yakın bir renk olabilir. Gün içerisinde bu makyaj ile her yere gidilebilir. Göz makyajı biraz koyulaştırılıp gölgeli hale getirilerek akşam için de makyajda renk uyumu sağlanabilir. Ancak özellikle küçük gözlere sahip olan kadınların göz makyajlarında açık tonları kullanması gözlerin ortaya çıkması açısından daha yararlı olacaktır. Açık tonlar ile her zaman renk uyumunu yakalamak da kolay olacaktır. Bu nedenle koyu renklerden çoğunlukla uzak durmak birçok kişi için daha hoş bir görüntü sağlayacaktır.

Makyajda renk uyumu sağlamak için seçilecek olan fondöten de oldukça önemlidir. Öncelikle fondötenin mutlaka kişinin ten rengine uygun olması gerekmektedir. Fondötenler zamanla kişinin ten rengini alsa da ton farkı büyük olduğu takdirde yine uyum yakalanamayacaktır. Ten rengine uygun fondöten seçmek için de fondöten numunesini boyunda denemek yararlı olacaktır. Ten rengine uygun olarak seçilen fondöten sayesinde sürülen allık da kendini belli edecektir.

“Makyajda Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır” üzerine 1 yorum

  1. Selin Toprak says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam