Kapat

Mineral Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

Teknoloji ilerledikçe ve yeni yöntemler ortaya atıldıkça yeni ürünlerin yapılması ve bu ürünlere ulaşmak daha da kolay hale geliyor. Ülkemizde son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan mineral makyajda bunlardan bir tanesidir. Mineral makyaj yurtdışında bu kadar popüler olup ülkemize gelmeye başlayınca da akıllara mineral makyajın ne olduğunu getiriyor.

Halihazırda kullanılmakta olan makyajların içerisinde mineral katkılar bulunuyor. Ancak bu katkılara ek olarak cilde zararlı olan katkılarda yine makyajlar içerisinde var. Ancak mineral makyajlarda ise mineral olan ürünlerin dışında herhangi bir ürün kullanımı kesinlikle yasak. Bu sayede mineral makyaj kullanımı ile hem cildinizi güzelleştiriyor hem de cildinizin ihtiyacı olan minerallerin katkısını yapabiliyorsunuz.

Mineral Makyajın Avantajları Nelerdir?

Mineral makyaj mineral katkılı ürünlerden yapıldığı için faydaları da oldukça fazla. Bu faydalardan kısaca bahsedecek olursak;

  • Mineral makyajların en önemli özelliklerinden bir tanesi güçlü katlama özelliğinin olmasıdır. Bu özelliği sayesinde tek katlı sürümlerde dahi ciltteki kusurları kapatabiliyor.
  • Geri yansıtma özelliğinin fazla olması sayesinde cilt üzerinde bulunan kırışıklıkların daha az belli olmasını sağlamaktadır.
  • Yansıtma özelliği sayesinde cildi güneşin zararlı ışınlarından da korumaktadır.
  • Tamamen mineral katkılı ürünlerden yapıldıkları için yapay makyajların aksine daha doğal görünüm sağlamaktadır. Bu nedenle daha çok doğal görünümlü makyajı sevenlere hitap ediyor.
  • Normal makyajların yaptığı sivilce, leke ve aknelere neden olmazlar. Ayrıca cilt bakımına da olumsuz etkileri yoktur.

Mineral katkılı olan bu makyajların bu kadar çok avantajı olması tercih edilmelerini sağlayan en önemli etkenler arasında yer alıyor. Ancak mineral makyajları alırken yine de bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor. Bu makyajlar mineral katkılı oldukları için kapalı ortamlarda ve güneş altında farklı renk tonlarında gözükebiliyorlar. Bu nedenle makyajınızı almadan önce renk tonlarını ışık ve güneş ışığı altında kontrol etmelisiniz.

Mineral makyaj uygulamasını yapacağınız zaman uygulamalarınızı normal makyajlar gibi yapabilirsiniz. Mineral katkılı olmaları onları yağlı ya da kuru ciltler üzerine uygulayabileceğiniz anlamına gelmesin. En iyi sonucu almak istiyorsanız cildinizi temizlemeli ve nemlendirmelisiniz. Bu sayede en iyi sonucu alabilir ve daha doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz.

 

“Mineral Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?” üzerine 3 yorum

  1. Bergamia says:
  2. Meg015 says:
  3. Gülberk Aslan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam