Kapat

Modifiye Araç Çılgınlığı

 

Modifiye Araç Çılgınlığı

Modifiye ülkemizde çok farklı şekilde yapılmaktadır. Özellikle orijinal araçları kendi zevk ve isteklerine göre çeşitli şekillerde biçimlendirip farklı bir yapı ortaya konulmaktadır. Araba sektörünün Türkiye’de sonradan geliştiğini düşünürsek modifiyede aynı şekilde gelişmiştir. Yaklaşık son 20 yıldır oluşan bu modifiye ülkemizdeki araç modellerine göre değişikilk gösterir. En çok rastlanan model olan Tofaş’la  başlamış ve günümüe kadar gelişip Bmw, Mercedes, Audi, Honda, Ford gibi ithal ürünlerdede boy göstermiştir.

Modifiye öncelikle dış görünümle başlar daha sonra iç dizayn ve motor olarak devamlılık gösterir. Öncelikle aracın dış görünümünde büyük pay sahibi olan kaporta ve kapılarda çeşitli ölçülerde ve şekillerde body kit uygulaması yapılır bunlar yukarı ve ters olarak açılan kapılar ve kabartmalı ön ve arka tampon ve daha sonra spoyler denilen rüzgarlık yapılmaktadır. Bunların çeşitli modelleri ülkemizdeki araç modifiye mağazalarında yapılmaktadır. Çok fazla ayrıntılı olan bu modifiye daha çok aracı spor bir görünüm verme çabasıdır. Araçta bulunan çelik jantı daha göze çarpan büyük ve renkli jantlarla değiştirmek modifiyenin bir parçasıdır. Bunlarla beraber yine renkli camlar araçtaki görüntüyü değiştirmektedir.

Daha sonra aracın motor gücünü yükseltme ve egsoz sesini arttırmakla devam edilebilir. Bunların maliyeti diğerlerine göre daha yüksektir. Aracın olduğundan daha yüksek bir motor gücüne çevrilmesi  hız tutkunu ve yarış severlerde görülen bir durumdur. Motora bağlanan Turbo ve Nos aracın çok daha hızlı bir şekilde gitmesini sağlar.

Bunlarla beraber aracın içindeki görüntü ve ses sistemleri modifiyeside yine ülkemizde çok  yapılan bir faaliyettir. Bunların ayrıntılı bir şekilde işlenişini yine sizlerle daha önce paylaşmıştık.

Ancak ülkemizde yapılan bu modifiye daha çok bilinçsiz bir şekilde yapılmaktadır. Eğer aracımızı modifiye etmek istiyorsak profesyonel bir destek almamız bizim için daha faydalı olacaktır.

 

“Modifiye Araç Çılgınlığı” üzerine 4 yorum

  1. P4L4 says:
  2. Kei says:
  3. erroy says:
  4. Pink Girl says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam