Kapat

Mutlu Evlilik ve Birliktelik İçin Öneriler

Mutlu Evlilik İçin Öneriler

Mutlu Evlilik İçin Öneriler; Hayatımızın hiç beklenmedik bir anında çıka gelen aşk, aslında size sunulan bir hediye değildir.O öğrenilmiş bir çeşit gelenek haline gelmiştir.Uzmanlara göre mutlu bir evlilik yaşayabilmek için doğduğundan itibaren eğitim alır. Kötü alışkanlıklar yerine iyi alışkanlıklar edinmek ister. Çiftler birbirlerine duygularını ilk itiraf ettiklerinde gizli mutluluğun sırrını bulmuş olurlar. Bu sayede problemler baş gösterdikçe birbirlerinden vazgeçmezler. Sizde mutlu bir evliliğe sahip olmak istiyorsanız şu önerilerimizi uygulayabilirsiniz.

Dinlemek; her yaşta insanın en çok gereksinim duyduğu bir ihtiyaçtır.Durum her ne olursa olsun karşı tarafı dinlemek onun sizin için değerli olduğu mesajını verir.Dinleme sırasında onu anladığınızı belirten ifadeler kullanın ve kendi cümlelerinizde anladığınızı onaylatın.”Dün olanlar yüzünden üzgünsün anlıyorum sen de herkes gibi saygı görmek istiyorsun”,”doğru mu anladım?” gibi cümlelerle kendinizi ifade edin.

İlişkinin ilk zamanlarında çiftler arkadaş gibi konuşur.

İlişkinin ilk zamanlarında çiftler arkadaş gibi konuşur, eğlenceli vakitler geçirirler.Zaman ilerledikçe iletişim yolları değişir ve iş, aile, ekonomik problemler, günlük hayatın meşguliyetlerinin getirdiği yorgunluklar artar.Birlikte geçirdiğiniz vakitlerde yabancılaştığınızı hissedersiniz.Bunların olmasını istemiyorsanız ilişkinizi her zaman dinamik tutun.Bisiklet kullanmak veya yürüyüş yapmak gibi basit fiziksel aktiviteleri birlikte yapın.Akşam yemeğinde dışarı çıkın ya da evde kalıp okul günlerinizden kalma müzikleri dinleyin.Birbirinizi neden seçtiğini hatırlatacak filmler izleyin.İlk zamanlardaki gibi çocukları bakıcıya bırakıp baş başa vakit geçirin,pikniğe gidin.Evliliğiniz boyunca haftada en az 2 saatinizi tamamen birbiriniz için ayırmayı unutmayın.

Her ilişkide küçük de olsa tartışmalar çıkar.

Önemli olan bu tartışmaları en az hasarla kapatmanız.Birbirinize hakaret etmek, bir şeyler fırlatmak, isim takmak gibi olaylara girmeyin.Eğer tartışma kışkırtıcı olarak ilerliyorsa biraz ara verin ortam değiştirin ve sakinleştikten sonra tekrar konuşmayı deneyin.Sakin kalmak evlilik için en önemli davranıştır.

Eğer cinsel hayatınız eskisi kadar ateşli değilse, eski tutkulu günleri geri getirmelisiniz.Eski günlerdeki birbirinize kur yapın ve romantik olun.Partneriniz size sonsuza kadar aşk besleyecek gibi davranmayın.Aşkınızı taze tutun ve gün sonunda yatağa birlikte girmek istediğinizi belirtin.

İsteklerinizi her zaman karşı tarafın bilmesini sağlayın.Yoksa karşı tarafın sizin içinizden geçenleri hissetmesi imkânsızdır! Ancak anlaşılması güç imalarda da bulunmayın.İsteklerinizi anlattığınız halde 1-2 hafta sonra bile eve çiçekle gelmediyse yeni bir konuşma yapın.Çoğunlukla sizin hangi çiçeği sevdiğinizden emin olamadığı gibi savunmalara geçebilir.Ona sevdiğiniz çiçeği söyleyin ve bir sonraki gelişmeyi bekleyin.

Unutmayın ilişkilerde olduğu gibi evliliktede ufak ayrıntılar önemlidir ve evliliğin uzun sürmesini sağlar.

Buna benzer Yaşama Dair konuları sitemizde takip edebilirsiniz

“Mutlu Evlilik ve Birliktelik İçin Öneriler” üzerine 3 yorum

  1. Emre Turgay says:
  2. Vugar Talibov says:
  3. Gülhan Özkan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam