Kapat

Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

22 Aralık ve 20 Ocak günleri arasında doğanların burcu olan Oğlak burcu; disiplinli, planlı, kontrollü insanların burcudur. Bu burçtan olanlar iyi birer yönetici olma adayıdır ve yaşı ve kıdemi müsade edenlerin birçoğu da genelde bu seviyede çalışmaktadırlar. İş hayatlarında başarılıdırlar, yönetici ya da patrondurlar. Hesap işlerinde başarılı olan Oğlaklar, kararlı, istikrarlı ve sabırlı insanlardırlar. Bu durum bazen aşırıya kaçılmış ise; negatif yansımalar şeklinde görülebilmektedir. Cimri, maddiyatçı, aşırı kontrol ile baskıcı ve bunatıcı olabilmeleri de mümkündür. Her konuda olduğu üzere bu konuda da denge gerekmektedir.

Oğlak burcu insanları genel olarak fiziken sert görünümlü bir mizaca sahiptirler. Ancak, iç dünyaları naiftir, duygusal ve hassastırlar. İkili ilişkilerinde güven duyabilmeye çok önem verirler. O güveni hissedene dek sert mizaçlarını korurlar. Güven duyduklarında ise hassas yanlarını da açmaktan çekinmezler. İlk girdikleri ortamda çok sıcakkanlı olsalar bile o yönlerini yansıtmazlar. Soğuk ve mesafeli dururlar. Genel olarak kurallara, örflere, adetlere bağlı kalmayı tercih eden Oğlak burçları, ilişki içinde oldukları kişilerden de böyle bir yaklaşım beklerler. Bu yönde itinalı olmayan kişilerden uzak dururlar. Bu bir aşk ilişkisi olsa bile duygularına gem vurmayı çok iyi bir şekilde becerirler.

Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

İlk başlarda çekingen duran, ortamı ve insanları gözlemleyen kişiler olan Oğlak burçları, gözlerine kestirdikleri insanlara yaklaşırlar ya da o insanların kendilerine yaklaşmalarına izin verirler. Bu nedenle de ilk etapta çok sevilmeyen, soğuk ya da sevimsiz gibi algılanmaktan da kurtulamazlar. Halbuki Oğlak insanı içinde bir mücevher gibi muzip bir yön de taşır, ancak çok az insana bu yönlerini gösterirler.