Kapat

Öksürüğü Kesmeye Yarayan Doğal Yöntemler.

Havalar iyice soğudu. Memleketin birçok bölümü ağır kış koşulları ile mücadele ediyor ve yakın zamanda batıyı da etkisi altına alacak. Bu havalar, hasta olmak için uygun koşulları barındırıyor. Çevremizde illa ki öksürük sesi duyuyoruz. Bizim de yakalanmamızın garantisi yoktur. Peki olur da başımıza gelirse öksürüğü nasıl kesebiliriz? Bu sorunun cevabını doğal yöntemler geliştirilen faydalı yiyecek ve içeceklerde bulalım.

İlk tavsiyem ılık süt ve bal karışımı olacak. Öksürüğünüz şiddetlendi ve boğazı iyice tahriş etmeye mi başladı. O zaman ılık sürün içine bal katın ve karıştırın. En azından boğazdaki o gıcığın gelmesini engelleyip yumuşatacaktır.

oksurugu-kesen-dogal-yontemler

Bu yöntemi beğenmediniz mi? O zaman karabiber çayını deneyelim. Tarifini şu şekilde yapıyorsunuz. Karabiber ve bal bu karışım için gerekli olan malzemeler. Bir çay kaşığı karabiberi ve iki yemek kaşığı balı bir fincanda karıştırın. Üzerine de sıcak su ilave edin ve 15 dakika üstü kapalı olarak demleyin. Daha sonra süzüp içebilirsiniz. Şu pis balgamlı öksürük için birebirdir kendileri.

Buna alternatif olarak birde limon-karabiber-tuz karışımını deneyebilirsiniz. Karabiber ve tuzu bir parça limonun üzerine döküp yiyin. Eğer mideniz buna tutmayacaksa badem ve portakal suyu karışımını deneyelim. Bir avuç bademi rondo da çekin ve 2 çay kaşığı oranında alıp bir çay bardağında portakal suyu ile karıştırıp tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam