Kapat

Okyanusların Derinliklerinde Yaşayan 5 Ürkütücü Hayvan Türü

Okyanuslarda Yaşayan 5 Ürkütücü Hayvan Türü

Bugün sizlere xbilgi.com ekibi olarak okyanusların derinliklerinde yaşayan birbirinden ilginç 5 ürkütücü hayvan türünü listeliyoruz.

Goblin Shark

Nesli tükenme riskiyle karşı karşıya olan bu balık türü, çene yapısıyla dikkat çekmektedir. Kalamar, Yengeç ve derin sularda yaşayan küçük boyuttaki canlılarla beslenmektedir. 2004 yılından beri nesli koruma altındadır.

Gigantocypris

Masa tenisi topu kadar boyutuyla dikkat çeken bu şeffaf balık türü, okyanusun 1000 metre derinliklerinde yaşamaktadır. Bu ürkütücü hayvan türü İri gözleri sayesinde ışık yansımalarını takip eder ve bu sayede avlanır.

Giant Isopod

Bu hayvan kabuklular türünün en büyüklerinden biridir. Görünüşü sebebiyle tesbih böceğiyle karıştırılmaktadır lakin bu hayvanlar 40 cm boya ulaşabilmektedir.

Predatory Tunicate

Tipi sebebiyle Deniz Anasını andıran bu hayvanlar Sinekkapanlarada benzemektedir. Okyanus yataklarında yaşayan bu  tür, avlanma yöntemi olarak ağızına giren küçük canlıları hapseder ve ölmelerini bekler.

Barreleye

Gözleri teleskopa benzeyen bu tür, şeffaf kafatasıylada oldukça dikkat çekmektedir. Başının şeffaf olması sebebiyle bakıldığında beyinleri görülebilmektedir. Ağızlarının hemen üstünde bulunan organlar gözleri sanılsa da,  aslında onlar burunlarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam