Kapat

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır ve Uygulama Teknikleri

Son yıllarda birçok farklı makyaj türüne olan talebin hızla artması bu makyajların nasıl yapıldığını merak ettiriyor. Özellikle beğenilen bir makyaj üzerinde çok fazla durulması ve farklı şekillerde aynı makyajın denenmesi uzmanlarında dikkatini çekiyor. Uzmanlar aynı makyajın sürekli denenmesi yerine farklı makyajların tercih edilmesinin daha doğru tercih olacağını belirtmektedir. Porselen makyajda son zamanlarda çok sık tercih edilen ve profesyonel amaçla kullanılan bir makyajdır. Özellikle resim ve video çekimleri için oluşturduğu mat yüzey sayesinde oldukça uygun bir seçim olabiliyor. Tabi porselen makyaj son yıllarda tercih edildiği için çoğu kişi Porselen makyaj nasıl yapılır bilmiyor. İşte biraz bundan bahsedeceğiz.

Porselen makyaj uygulamasında günlük olarak kullanılan hafif pudraların aksine sert pudralar kullanılır. Sert pudralara aynı zamanda taş pudralar da denilmektedir. Bu pudralar tek başına kullanılmaz ve kullanılmadan önce bir su ile karıştırılması gerekiyor. Kullanıldıklarında ise çok serttirler ve iyi bir kapatıcı özelliğine sahiptirler. Tıpkı pudra da olduğu gibi göz kenarlarına sürülen farda da yine büyük değişiklikler var. Günlük kullanılan farların aksine sert ve ağır farlar tercih edilir. Bu nedenle önemli bir rahatsızlık varsa bu farların kullanımı yasaktır. Porselen makyaj nasıl yapılır dediğinizde temelde bunlara dikkat etmeniz yeterli olur. Özellikle de fotoğraf ve video çekimlerinde tercih edilmesi en doğru seçim olacaktır.

Porselen makya yaparken dikkatetmemiz gerekenler

Porselen makyajı uygularken diğer makyajlarda olduğu gibi yine dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Öncelikle temel bir öneri olan fondöten, pudra ve ten renginizin birbiri ile uyumlu olmasıdır. Aksi halde yapay olan bu makyaj yüzünüzün sırıtmasına neden olabilir. İşe önce şeffaf pudra ile cildinizi uygun hale getirmekle başlamalısınız. Daha sonrasında ise fondöteninizi kullanarak cildinizi kapatmalısınız. Daha sonrasında ise makyaj uygulamanıza geçebilirsiniz.

Porselen makyaj nasıl yapılır artık biliyorsunuz. Ancak uygulama sırasında tüm adımları dikkatli bir şekilde takip etmeniz ve kaliteli ürünler kullanmanız makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Ayrıca size bir de uyarı. Porselen makyaj günlük kullanım için değildir. Eğer resim ya da video çektirmeyecekseniz o zaman porselen makyajı tercih etmek yanlış bir seçim olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam