Kapat

Rutin Cilt Bakımı İle Cildinizi Temizleyin

Cildimiz yaş durumu yükseldikçe cildimiz daha da hassaslaşır. Daha genç yaşlarda önemsemediğimiz cildiniz yaş geçtikçe kendini gösterir ve ne kadar ilgiye ihtiyacı olduğunu anlarsınız. Aslında iyi bakıldığında cildiniz yaşlılık belirtilerini çok da göstermez.

İyi bakım denilince akla hemen çok pahalı olan kozmetik ürünleri gelmemelidir. Zira pahalı olmaları onları kaliteli yapmaz. Bunun aksine sadece bitkisel ürünlerle de sorunu çözemeyebilirsiniz. Çünkü her zaman için evde yapmış olduğunuz kürler doğru sonucu vermezler. Aslında eczanelerde satılan ilaçların da hemen hepsi bitkilerden yapılmaktadır. Böylece sizin yapmaya çalıştığınız kürlere nazaran bu kremler cildiniz tarafından çok rahat emilir.

Cilt bakımı öyle arada bir yapılması gereken bir durum değildir. Kendinize her gün yapacağınız, rutin cilt bakımı yöntemleri bulmalısınız. Bu bakım sandığınız kadar vaktinizi almaz, düzenli bir şekilde yaptığınızda her gün kendinize 15-20 dakika ayırarak neler başardığınızı göreceksiniz.
Rutin cilt bakımı uygulamanıza başlamadan önce yapmanız gereken cilt tipinizi öğrenmektir. Bu oldukça mühim bir hadisedir. Cilt tipinizi bilmediğiniz takdirde yanlış ürünler kullanırsınız.

Her cilt için mutlaka hassas bölgeler bulunmaktadır. Örneğin T bölgesi dediğimiz bölge en sık yağlanan bölgemizdir. Buraya ayrı bir temizleme seansı da uygulayabilirsiniz. Ayrıca cildinizin herhangi bir ürüne alerjisi olup olmadığını da bilmeniz gerekmektedir. Eğer cildiniz çok çabuk kızarıyor ve kaşınıyorsa alerjili bir cilde sahipsiniz demektir. Yapmanız gereken bir cildiyeye danışmaktır.

Arada bir cildinize nem maskeleri uygulamalısınız. Bu cildinizin nefes almasını sağlar. Bu maskeyi isterseniz doğal kürlerle, isterseniz de ecza ürünleri ile yapabilirsiniz. Günlük bakımlarınızda ya da yapmış olduğunuzmaskelerde dikkat etmeniz gereken husus gözlerinizdir. Göz çevrenizden temizleme ürünlerini mümkün oldukça uzak tutmalısınız. Ayrıca gözlerinizin yanı sıra dudaklarınıza da dikkat etmeli ve nemlendirici kremler kullanmalısınız.
Sıcak zamanların yaklaştığı bu günlerde güneşten korunmaya dikkat etmelisiniz. Bunun için eczanelerden güneş koruyucu kremler alabilirsiniz. Ayrıca bu kremlerin bir çoğunun kapatıcı özelliği de bulunmaktadır.
Görüldüğü üzere rutin cilt bakımı oldukça önemlidir. Sizler de daha sonra pişman olmak istiyorsanız cildinize iyi bakın.

“Rutin Cilt Bakımı İle Cildinizi Temizleyin” üzerine 2 yorum

  1. Karakurt says:
  2. Gulay Maral says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam