Kapat

Rüyada Abdest Almak

Rüyada Abdest Almak genellikle rüya sahibinin hasta ise sağlığına kavuşacağına ve büyük bir feraha ulaşacağına yorumlanır. Bir kişinin sizden yardım bekleyeceği ve beklemekte olduğu anlamlarını da taşır.

Temiz bir su ile abdest aldığı gören kişi çok istediği amacına ulaşır. Eğer abdesti tamamlayamaz ise  amacına kavuşamadığı ön görülür.  Soğuk bir mahzende abdest aldığını gören kimse çalınan eşyasını bulacağına yorumlanır.
Abdest alıp namaz kıldığını gören kişi üzüntü ve tüm sıkıntılarından kurtulur. Ticaret ile uğraşan bir  kimsenin abdest alarak  namaz kıldığını görmesi, sermayesi olmadan mal kazanacağı anlamına gelmektedir. Rüyada abdestinizin bozulmasını görmeniz, kısa bir süre sıkıntı yaşayacağınıza delalet eder.
Rüyada Abdest AlmakBir insan rüyada abdest üzerine abdest alıyor ise “Abdest üzerine abdest almak nurdur”  hadisine göz önünde bulundurarak şunlar söylenmektedir;

  • Gönlünüzün ferahlamasına
  • Hayatınızda güzel şeyler olacağına
  • Hastalığınız varsa bundan kurtulacağınıza
  • Borcunuz varsa bu borçlardan kurtulacağınıza işaret eder.

Rüyada abdest almak Allah (c.c) tarafından iyi şeylere erişmeniz kolaylaşacaktır. Bir kimse rüyada namaz için abdest aldığını görse, Allah (c.c.) in hıfz ve emânın da bulunmasına yorumlanır. Rüyada abdest alınması caiz olmayan haram olan sıvılarla abdest aldığını gördüyse eğer, borçlanacağına delalet eder. Rüyada abdest almak istediğim fakat su bulamadığını gören, arzu ettiği şeyin zor olacağına delalet eder. Rüyada abdest alıp namaza girdiğini gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulacağı söylenir. Rüyada yatağında abdest aldığını gören kimsenin hanımından veya dostundan ayrılacağına delalet eder. Rüyada sokak ya da hamamlarda abdest aldığını gören kimsenin büyük bir zarara uğrayacağına ve sakladığı şeylerin meydana çıkmasından dolayı rezil olacağı gibi yorumlanmaktadır. Deniz kenarında bir yerde abdest aldığını gören kişi üzüntü, keder ve acıların gitmesine yorumlanır. Rüyada abdest aldığını ve abdestini tamamladığını gören kimse üzüntülü ise, Allah (c.c.) onu bu üzüntüsünden kurtarır. Korkusu varsa, Allah (c.c) onu korktuğu şeyden kurtarır. Rüyada sıcak su ile abdest aldığını gören kimse eğer üzüntü, sıkıntı, keder ve hastalıkla sonuç alacağına yorumlanır.