Kapat

Rüyada Ali Nebi Ashabı Kiram Görmek Ne Demektir

Rüyada Ali Nebi Ashabı Kiram Görmek Ne Demektir
Rüyada Ali Nebi Ashabı Kiram Görmek ;Bir kimsenin rüyasında Hz. Ebu Bekir (r.a.) i yüzü güler bir halde görmesi; İbn-i Sîrîn in sözüne göre; sevince, nimete kavuşmaya, huzura ermeye, darlıktan kurtulma ya, hasta için şifa bulmaya, ilim ve bilgiye işarettir.
Hz. Ebu Bekir (r.a.) i yukarıda anlatıldığı üzere belli bir yerde görebilmek; o yerin insanları için hayır ve bereketle yorumlanır.
Hz. Ebu Bekir (r.a.) i dargın ve kızgın görmek; keder ve üzüntüye, hastalık ve belâya ve günaha girme ile yorumlanır.
Hz. Ebu Bekir (r.a.) ile konuştuğunu yahut rüya sahibi kendisine bir şey verdiğini görmesi; hayır ve iyiliklere muvaffak olmaya ve sözünde durmaya işaret eder.
İbn-i Sîrîn in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında Hz. Ömer (r.a.) i görmesi; güzel yüze, ömrün uzun olmasına, fazilete, doğru söylemeye, hayra, iyiliğe ve batıl şeylerden yüz çevirmeye delalet eder.
Hz. Ömer (r.a.) in kendisine mubah olan bir şeyi verdiğini görmesi; nimet ve refaha, memuriyete atanmaya, makam sahibi olmaya, sıhhat ve selâmete delalet eder.
Hz. Ömer (r.a.) in kendisiyle konuştuğunu görmesi; o kimsenin adaletli olacağına yorumlanır.

Hz. Ömer (r.a.) i konuşma esnasında kendisine hiddetle bakıp bağırarak söz söylediğini gören kimsenin; keder ve üzüntüye maruz kalacağına, memur ise görevinden alınacağına, fakir ise daha da fakir olacağına ve zengin ise zenginliği elinden giderek fakirleşeceğine işaret eder.
Bir kimsenin rüyasında Hz. Osman (r.a.) ı görmesi; o kimsenin takva sahibi, edebli, hayır ve hasenata meyilli olduğuna bu rüya işaret eder.
Hz. Osman (r.a.)ı rüyada yatar bir vaziyette görmek; rüya sahibinin bir zalim tarafından öldürüleceğine yorumlanır.
Hz. Osman (r.a.) ı rüyada kendisine iltifat eylediğini gören kimse­nin bu rüyası; o kimsenin bu dünyada mesut, âhirette şehidlerle beraber olacağına, hiddetli ve dargın olduğunu görmek ise; bir zalimin zul­müne maruz kalacağına işaret eder.
Bir kimsenin rüyasında Hz. Ali (r.a.) yi görmesi; yüksek mevkiye, cesarete, kalbin kuvvetli oluşuna yorumlanır. Hz. Ali (r.a.) yi güler yüzlü görmek, ilim sahibi olmaya, cesarete, kuvvete ve kurtuluşa delildir.
Başka bir yoruma göre: Hz. Ali (r.a.) yi rüyada gören kimsenin; esir olmasından ve yüzüstü bir yerden öbür
bir yere nakledilmesinden korkulur.
Bir kimse rüyasında Hz. Ali (r.a.) yi yaşlı ve silâhlı bir vaziyette görse; o kimsenin devlet başkanına yaklaşacağına yada
menfaat göreceğine ya da büyük bir rütbeye erişeceğine yorumlanır.
Bir kimse rüyasında Hz. Ali (r.a.) nin saç ve sakalının beyaz olduğunu görse; eğer rüya gören kimse fakih ise; o şahsın fıkıh bilgisi zayıflar. Bir kimse Hz. Ali (r.a.) yi bir yerde görse o yerde fitne çıkar.
Bir kimsenin rüyasında dört halifeyi görmesi; o kimsenin şehid olarak öleceğine yorumlanır.
Bir kimsenin rüyasında Hz. Peygamber (a.s.) in kızı Hz. Fatıma (r.ah.) yı görmesi; o kimsenin hanımının, ana ve babasının kaybolmasına ve tereddütlü bir durumda kalmasına delalet eder

Bu yazımızda gördüğünüz rüya neye yorumlanır ve rüya tabiri nedir bunu açıklamak istedik umarım işinize yaramıştır.

Sponsor Reklam